با Fetching تاریخچه سوابق مرورگر خود را در رایانه ذخیره کنید

با Fetching تاریخچه سوابق مرورگر خود را در رایانه ذخیره کنید

برخی اپلیکیشن ها حذف تاریخچه مرورگری های شما در اینترنت در جهت حفظ امنیت و حریم شخصی تان را ساده می کند. یکی از این موارد Fetching نام دارد که البته عملکردی کاملا متضاد دارد و یک نسخه کامل از سوابق شما را برای سال های آینده ذخیره سازی می کند. به چه دلیل؟ گاهی با جستجوی چند کلمه تصادفی در گوگل نتیجه مورد نظر شما یافت نمی شود، و بخش تاریخچه پیشفرض مرورگرها شامل انبوهی از وب سایت ها است که عملا فایده ای ندارد.

با استفاده از این اپلیکیشن می توانید تنها در وب سایت هایی که در گذشته به آن ها سر زده اید، جستجو کنید و با این ویژگی جداب مواردی که خوانده اید را بیابید. پلاگین یاد شده توسط توسعه دهنده ای به نام Peter Brown ساخته شده که در اوقات بیکاری خود و به تنهایی بر روی آن کار کرده است.

در ادامه مطلب با دیجیاتو همراه باشید.

این سرویس دارای دو نسخه آنلاین و آفلاین است. اگر کاربر مک هستید می توانید داده های خود را بر روی هارد درایو یا SSD خود ذخیره کنید و بنابراین کسی نمی تواند به آنها دسترسی داشته باشد (غیر از افراد فضول خانواده). اما اگر از ویندوز یا هر پلتفرم دیگری استفاده می کنید در حال حاضر باید نسخه آنلاین را انتخاب کنید که داده ها را در فضای ابری ذخیره می نماید و البته برخلاف نسخه مک، رایگان نیست.

در هر دو نسخه یاد شده، نگرانی هایی در مورد امنیت وجود دارد چرا که هکر ها می توانند به سرورهای Fetching یا سیستم های مک نفوذ کرده و اگر موفق به اینکار شوند، به تاریخچه مروری که طی سال ها به وجود آمده دسترسی خواهند داشت و می توانند از آنها استفاده کنند.

البته شما می توانید هر زمان که بخواهید پلاگین مورد بحث را غیر فعال کرده و داده هایی که ذخیره کرده اید را حذف کنید. علاوه بر این Fetching اطلاعات صفحاتی که به صورت ناشناس از آنها بازدید کرده اید را ذخیره نمی کند. در صورتی که نیاز به ذخیره سوابق مرورگری اینترنت خود دارید، پلاگین Fetching را از وب سایت آن دریافت و نصب نمایید.

نظرات ۷
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato