سامسونگ رسما معرفی کرد: EYECAN Plus؛ ماوسی چشمی برای معلولان

در حدود ۲ سال پیش، غول لوازم الکترونیکی کره جنوبی، محصولی را معرفی کرد که در واقع یک ماوس چشمی محسوب می شود و نام آن را EYECAN نهاد. حال بعد دو سال این شرکت نسل دوم این محصول را با نام +EYECAN معرفی کرده و به معلولان امکان نامه نگاری، ویرایش اسناد، مرورگری اینترنت و غیره را تنها با حرکت چشم می دهد.

در ادامه مطلب با دیجیاتو همراه باشید.

سامسونگ آی کن پلاس نوعی ماوس چشمی است که نیازی به عینک ندارد و به طور قابل توجهی سهولت استفاده از تکنولوژی را برای افراد معلول فراهم می کند. این محصول به دلیل عدم نیاز به استفاده از عینک یا هر ابزار پوشیدنی دیگری، جزو اولین گجت ها با این تکنولوژی محسوب می شود.

samsung-eyecan-_2

در واقع آی کن پلاس یک جعبه است که در زیر نمایشگر رایانه قرار می گیرد و به صورت بدون سیم حرکات و دستورات چشم کاربر را دریافت می کند.

دانشجوی کارشناسی ارشد فلج مغزی، هیونگ جین شین، از سال ۲۰۱۲ با نسخه قبلی ماوس چشمی سامسونگ شروع به کار کردن کرد و به لطف کمک های او، تیم فنی توانستند بهبودهای بسیاری در رابطه با کیفیت و رابط کاربری این محصول اعمال کنند.

معاون ارشد روابط اجتماعی سامسونگ، SiJeong Cho، می گوید سامسونگ قصد تجاری سازی آی کن پلاس را ندارد و به صورت محدود تولید و به سازمان های خیریه اهدا می شود.

نظرات ۱۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟