اولین عملیات پرینت سه بعدی در فضا با موفقیت انجام شد

اولین عملیات پرینت سه بعدی در فضا با موفقیت انجام شد

بری ویلمور، یکی از فرماندهان ناسا، اخیراً پرینتری که از زمین برای ایستگاه بین المللی فضایی ارسال شده است را در این ایستگاه نصب و راه اندازی نموده و حالا فضانوردان حاضر در این ایستگاه موفق شدند برای اولین بار یک شی را به صورت کامل توسط آن پرینت و تولید نمایند. گفته می شود شی تولید شده در اصل یک قطعه ی یدکی بوده که می تواند در صورت ضرورت در خود این پرینتر جایگزین گردد.

در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

ناسا این عملیات را یک گام بزرگ در رابطه با اکتشافات فضایی آینده دانسته و در همین رابطه می گوید احتمالاً در آینده ای نه چندان دور فضانوردان آژانس های فضایی در صورت مواجه با خرابی قطعات، دیگر لازم نیست تا منتظر قطعه ی جایگزین از پایگاه های زمینی باشند و می توانند بسیار سریع با دریافت الگوهای لازم آنچه نیاز دارند را در فضا تولید و سپس عملیات تعمیر را آغاز نمایند.

printer

Niki Werkheiser، مدیر پروژه ی پرینتر سه بعدی ایستگاه فضایی بین المللی در رابطه با اولین عملیات صورت پذیرفته توسط آن در فضا می گوید: "اگر پرینتری قرار است نقش مهمی در اکتشافات فضایی آتی داشته باشد و قطعات مورد نیاز فضانوردان را تولید کند، لازم است اول بتواند قطعات به کار رفته در خودش را با دقت بالایی پرینت نماید، بدین ترتیب می توانیم مطمئن شویم این ابزار در طول یک عملیات طولانی در فضا مانند سفر به سمت سیاره مریخ کارآمد خواهد بود."

Aaron Kemmer، مدیر عامل شرکت Made In Space که در اصل تولید کننده ی پرینتر کار گذاشته شده در ایستگاه بین المللی فضایی محسوب می شود نیز در اظهار نظری در رابطه با عملیات اولین پرینت سه بعدی در فضا گفته است: "در این لحظه یک تحول بزرگ در تاریخ توسعه های فضایی رخ داده است".

کمپانی Made In Space در کنار یک تیم نظارتی از ناسا عملیات پرینت در فضا را از طریق پایگاهی در زمین و با هدف کاهش وظایف مرتبط به فضانوردان مدیریت کرده اند.

ناسا همکنون ضمن بررسی و آزمایش کیفیت قطعه ی پرینت شده در فضا سعی دارد مطالعاتی را نیز در زمینه ی پرینت سه بعدی در محیط فاقد جاذبه صورت دهد. قطعه ی مورد بحث در سال ۲۰۱۵ به منظور تحقیقات بیشتر به زمین ارسال خواهد شد تا محققین بتوانند کیفیت آن را با قطعه ی مشابهی که در زمین توسط پرینترهای سه بعدی تولید شده است مورد قیاس قرار دهند.

[videojs mp4="http://cdn.digiato.com/Space-Station-Live-Setting-up-a-Machine-Shop-in-Space.mp4"]

نظرات ۵

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato