شیائومی فروشگاه اپلیکیشن هایش را بین المللی می کند

شیائومی فروشگاه اپلیکیشن هایش را بین المللی می کند

استور اپلیکیشن هایی که شیائومی در چین راه اندازی کرده در طول ماه های اخیر توانسته به موفقیتی بسیار چشم گیر دست یابد و از همین رو این کمپانی تصمیم گرفته تا فروشگاه آنلاینی مشابه ولی اینبار بین المللی را ایجاد نماید که به توسعه دهندگان در هنگ کنگ، تایوان و سنگاپور اجازه می دهد محصولات نرم افزاری خود را به سایر کاربران دنیا عرضه نمایند.

در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

اپلیکیشن استور شیائومی که در حال حاضر تنها به کاربران چینی خدمات می دهد همکنون در هر روز به طور متوسط ۵۰ میلیون دانلود اپ از آن صورت می پذیرد و آمارها نشان می دهد که در استور یاد شده تنها بیش از ۳۰۰۰ اپلیکیشن به صورت ویژه برای تبلت Mi Pad این کمپانی توسعه داده شده اند.

اخیراً برند چینی مورد بحث برای ۱۰ میلیاردمین دانلودی که از فروشگاه پیش تر اشاره شده صورت گرفت جشن ویژه ای را بر پا نمود. گفته می شود از زمان راه اندازی این فروشگاه در ماه اکتبر سال جاری توسعه دهندگان فعال در آن توانسته اند درآمدی ۶۰ میلیارد دلاری را به دست آورند و از همین رو انتظار می رود با بدل شدن استور شیائومی به یک فروشگاه آنلاین بین المللی برنامه نویسان بسیار بیشتری نیز تمایل به فعالیت در آن پیدا نمایند و تعداد اپلیکیشن ها باز هم دچار جهش قابل توجه تری گردد.

البته نباید فراموش کرد یکی از دلایل موفقیت های فروشگاه های آنلاین اپلیکیشن مستقل در چین بر می گردد به تصمیم گوگل در زمینه ی عدم خدمات دهی پلی استور به کاربران این کشور، از سوی دیگر گستردگی بازار مورد بحث، تعدد کاربران آن و البته رشد سریعش این احتمال را همواره مطرح می کند که کمپانی ساکن در مانتین ویو مدت طولانی حاضر نخواهد بود از آن چشم بپوشاند و احتمالاً در آینده ای نزدیک خدماتش در زمینه فروش اپلیکیشن ها را مجدداً به کاربران چینی ارائه خواهد کرد.

با همه ی این تفاسیر شیائومی مصمم است تا علاوه بر تصاحب بازار چین، پلی استور را در سایر نقاط جهان نیز به چالش بکشد و باید دید تا چه حد می تواند در این راستا موفق باشد.

نظرات ۱۸
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato