آسانسور های MULTI و ایجاد تحولی بزرگ در صنعت این محصولات [تماشا کنید]

آسانسور های MULTI و ایجاد تحولی بزرگ در صنعت این محصولات [تماشا کنید]

در تمامی دنیا آسانسورهایی وجود دارند که افراد و اجناس را در ساختمان های بلند از بالا به پایین و بلعکس جابجا می کنند و این تکنولوژی حدود ۱۶۰ سال است که تغییری جدی به خود ندیده. این روزها آسانسورها جز وسایلی شده اند که نبودشان باعث ایجاد اختلال در زندگی به حساب می آید. در این میان شرکتی آلمانی به نام ThyssenKrupp ایده جذابی را مطرح کرده و در آن آسانسورها علاوه بر بالا و پایین رفتن به صورت افقی نیز به اطراف حرکت می کنند.

در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

تکنولوژی استفاده شده در این آسانسورها، مشابه قطارهای سریع السیر موسوم به مگلو است. شرکت مذکور ادعا می کند که این آسانسور در نوع خود اولین بوده، چرا که جابجایی اتاقک آن بدون کابل به اطراف صورت می پذیرد. علاوه بر این تفاسیر، در طرح ایده ی مورد بحث آماده که در خطوط مخصوص آسانسور، چندین اتاقک به صورت همزمان قرار گرفته و همه آن ها آماده سرویس باشند. به طوری که حداکثر زمان انتظار افراد به ۳۰ ثانیه رسیده تا وارد اتاقک بعدی گردند. سرعت اتاقک های مذکور به بیش از ۱۷ کیلومتر در ساعت می رسد و تصور این که آن ها در ساختمان با چه سرعتی جابجا می شوند قدری جای تامل دارد.

Andreas Schierenbeck یکی از مدیران اجرایی شرکت مذکور تخمینی در خصوص میزان اتلاف وقت کارمندان شهر نیویورک امریکا در آسانسورها زده است. او می گوید: هر کارمند به صورت متوسط حدود ۱۶/۶ سال را در انتظار رسیدن آسانسور و حدود ۶ سال از عمرشان را درون اتاقک اینگونه وسایل می گذراند. او می افزاید: این سیستم جدید آسانسور می تواند حدود ۲۵ درصد فضای کمتری از ساختمان را نسبت به آسانسورهای سنتی اشغال کند.

[videojs mp4="http://cdn.digiato.com/multi-elevator-system.mp4"]

نظرات ۲۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato