اپلیکیشن مترجم گوگل به زودی با قابلیت های جدید به روز رسانی می شود

اپلیکیشن مترجم گوگل به زودی با قابلیت های جدید به روز رسانی می شود

اپلیکیشن مترجم گوگل (Google Translate) یکی از مواردی است که تقریبا در تمام تلفن های هوشمند و تبلت ها می بینیم. این اپلیکیشن به شما کمک می کند تا با اتصال به اینترنت، بدون نیاز به دانلود حجم عظیم داده ها به ترجمه کلمات و عبارات از هر زبانی به زبان دیگر بپردازید.

اما گوگل اوایل امسال اپلیکیشنی به نام Word Lens را خریداری کرد و به نظر می رسد ردپای این خرید، به زودی در اپلیکیشن مترجم گوگل دیده شود. قابلیت هایی مثل ترجمه در لحظه از طریق دوربین و مکالمه.

در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

google-wordlens-translate-03

اپلیکیشن Word Lens در سال ۲۰۱۰ برای پلتفرم iOS و سپس در ۲۰۱۲ برای اندروید عرضه شد. گوگل این اپلیکیشن را در ماه مه خرید و به زودی قابلیت های کلیدی آن را به مترجم خود وارد می کند. این یعنی با به روز رسانی بعدی شما می توانید با دوربین خود به متن یا منوی غذا به زبان های انگلیسی، فرانسه، آلمانی، ایتالیایی، پرتغالی، روسی و اسپانیایی بگیرید و در همان لحظه ترجمه آن متن به انگلیسی را ببینید. در حال حاضر این ویژگی فقط برای این زبان ها فعال خواهد بود.

google-conversation-translate-03

قابلیت جذاب دیگری که قرار است به Google Translate اضافه شود، درک خودکار مکالمه است. بدین معنی که شما دیگر برای مکالمه به ۲ زبان مختلف نیازی به جابجایی زبان ها نخواهید داشت و اپلیکیشن به صورت خودکار زبان در حال مکالمه را درک می کند. در نهایت شما یک مکالمه بسیار طبیعی تر و ساده تر نسبت به قبل خواهید داشت.

از زمان عرضه این به روز رسانی هنوز خبری در دست نیست اما Android Police اشاره می کند که قابلیت های فوق الذکر به بهره برداری رسیده و به زودی ما آنها در اپلیکیشن جدید مترجم گوگل خواهیم دید.

نظرات ۹

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato