تاریخچه معرفی و پیشرفت اندروید [تماشا کنید]

تاریخچه معرفی و پیشرفت اندروید [تماشا کنید]

تاریخچه معرفی و پیشرفت اندروید [تماشا کنید]

امروزه اندروید بدل به یکی از فراگیرترین سیستم عامل ها شده. تقریبا در تمام وسایل مثل تلفن های هوشمند، تبلت ها، پوشیدنی ها و غیره ما این سیستم عامل را می بینیم.اما همیشه هم بدین شکل نبوده.

اندروید در حدود ۶ سال پیش زندگی پر از فراز و نشیب خود را آغاز کرد و در طی آن، از نسخه ای به نسخه دیگر پیشرفت کرد. در همین مسیر، این سیستم عامل روز به روز نسبت به قبل به پختگی بیشتری رسید.

در ادامه مطلب با دیجیاتو همراه باشید.

در سال ۲۰۰۸ اولین تلفن هوشمند اندرویدی توسط T-Mobile با نام G1 یا همان HTC Dream ساخته شد و تقریبا هیچ شباهتی به اندرویدی که امروز می بینیم، ندارد. سرعت پایین، بدون ویژگی بصری، زشت و بسیاری موارد دیگر جزو ایرادات این پلتفرم بود.

اما گوگل به عنوان کمپانی این پلتفرم به سرعت تلاش کرد در طی سال ها مشکلات و ایرادات طراحی و نرم افزاری اندروید را برطرف کند.

اما اولین نسخه ای از اندروید منتشر شد، Cupcake نام داشت و به نام اندروید ۱.۵ معرفی شد. پس از آن در سال ۲۰۰۹ اندروید ۲.۰ با نام Eclair معرفی و برای نخستین بار در Motorola Droid قرار گرفت. اندروید ۲.۰ برای نخستین بار قابلیت مسیر یابی را در این سیستم عامل به ارمغان آورد. سال ۲۰۱۱ نوبت به اندروید ۳.۰ (با نام شانه عسلی) رسید که اساسا مناسب تبلت ها بود.

اواخیر سال ۲۰۱۱ اندروید ۴.۰ با نام بستنی حصیری معرفی شد که یک ظاهر مدرن و رابط کاربری کاملا جدید را به همراه داشت. در سال ۲۰۱۳ اندروید ۴.۴ (کیت کت) معرفی شد و نهایتا، در سال ۲۰۱۴ ما دیدیم که این پلتفرم به نسخه ۵ خود رسید و ما آن را با نام اندروید آب نبات چوبی (Lollipop) می شناسیم.

از شما دعوت می کنیم به مشاهده ویدیویی از تاریخچه اندروید ساخته شده توسط وب سایت The Verge بپردازید.

[videojs mp4="http://cdn.digiato.com/A_video_history_of_Android.mp4"]

نظرات ۲۷

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل