سیگیت هاردهای ۸ ترابایتی با قیمت ۲۶۰ دلار عرضه می کند

سیگیت هاردهای ۸ ترابایتی با قیمت ۲۶۰ دلار عرضه می کند

به تازگی، عرضه هارد ۸ ترابایتی سیگیت، با اندازه ۳.۵ اینچ قیمت ۲۶۰ دلار آغاز شده است که در مقایسه با هارد ۸ ترابایتی پر شده با هلیوم شرکت HGST، که با قیمت حدودی ۱۰۰۰ دلار به فروش می رسد، بسیار ارزان تر است. لازم به ذکر است که درایو SSD کمپانی OCZ که با ظرفیت ۱ ترابایت و قیمت ۲۲۰۰ دلار تولید می شود نیز در این مقایسه، مغلوب گزینه ی فوق العاده ارزان Seagate می شود.

در ادامه مطلب، با دیجیاتو همراه باشید.

این هارد دیسک، محصولی از خط تولید Archive HDD است که چند ماه پیش رونمایی شد. این خط تولید، از تکنولوژی Shingled Magnetic Recording یا به اختصار SMR جهت جا دادن اطلاعات بیشتر بر روی هارد درایو استفاده می کند. از دیگر محصولات تولید شده آن، می توان به گزینه های ۵ و ۶ ترابایتی اشاره کرد.

این مدل، با سرعت ۱۵۰ مگ بر ثانیه، از بسیاری SSD ها که از سرعت حدودی ۵۵۰ مگ بر ثانیه بهره می برند، کند تر است؛ در نتیجه بهترین نتیجه، هنگام ترکیب آن، با یک SSD به دست خواهد آمد. با این وجود، با قیمت حدودی ۳ سنت در ازای ۱ گیگ، این محصول سیگیت را به انتخابی فوق العاده ارزان تبدیل می کند. به گفته نشریه Extremetech، ارسال محصول یاد شده به فروشندگان مختلف آغاز شده است.

ویدئوی زیر تکنولوژی استفاده شده در ساخت این هاردها را به تصویر کشیده است. آن را از دست ندهید.

[videojs mp4="http://cdn.digiato.com/Seagate+SMR+(Shingled+Magnetic+Recording)+Technology+Increases+Drive+Capacity.mp4"]

 

نظرات ۱۷
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.