سامسونگ تولید چیپست های A9 مورد نیاز اپل را آغاز کرده است

سامسونگ تولید چیپست های A9 مورد نیاز اپل را آغاز کرده است

ماه گذشته اخباری منتشر گشت که در آنها ذکر شده بود اپل پس از خاتمه یافتن دعوای پتنتی اش با سامسونگ در اروپا، تصمیم گرفته تا تولید چیپست های سری A خود را مجدداً به این کمپانی بسپارد.

امروز نشریه کره ای Electronics Times در گزارشی آورده که کمپانی مورد بحث رسماً تولید چیپست های A9 را آغاز نموده است. این گزارش می افزاید سامسونگ چیپست های مورد تقاضای همتای آمریکاییش را در کارخانه ای که در شهر آستین ایالات تگزاس قرار دارد شروع کرده و در ساخت آنها از تکنولوژی FinFET چهارده نانومتری بهره می گیرد.

این تکنولوژی سبب می شود پردازنده های A9 از نظر ابعاد پانزده درصد از نسل فعلی ۲۰ نانومتری به کار رفته در آخرین محصولات تولیدی کمپانی ساکن کوپرتینو کوچک تر باشند.

در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

بهره گیری از تکنولوژی و معماری ۱۴ نانومتری همچنین سبب شده تا چیپست A9 نسبت به سری قبلی خود تا ۳۵ درصد انرژی کمتری مصرف نماید. تولید چیپست مذکور اینبار بسیار زودتر از زمان معمول آغاز گشته و احتمالاً اپل از آن در ساخت نسل بعدی تلفن هوشمندش که شاید نام آیفون ۶S را برایش برگزیده باشد استفاده خواهد نمود.

البته ممکن است که تولیدات فعلی سامسونگ در نمونه های اولیه نسل بعدی موبایل مورد بحث استفاده شوند تا عملکرد آنها آزمایش گردد و سپس سری جدید و نهایی شده چیپست A9 وارد فاز تولید انبوه گردد.

گزارشات دیگری نیز وجود دارند که بر مبنای آنها گفته شده شاید سامسونگ مسئولیت تولید چیپست های S1 که در ساعت هوشمند اپل به کار رفته اند را نیز بر عهده داشته است. دو کمپانی مورد اشاره یعنی اپل و سامسونگ علیرغم رقابت سنگینی که با هم در بازار تلفن های هوشمند دارند در سال آتی و بر مبنای اخبار پیش تر ذکر شده در این زمینه همکاری های نزدیکی را نیز تجربه خواهند نمود.

نظرات ۵۷
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato