با DryBox و TekDry گجت غرق شده خود را خشک کنید [تماشا کنید]

با DryBox و TekDry گجت غرق شده خود را خشک کنید [تماشا کنید]

بارها شنیده ایم که تلفن هوشمند بسیاری از افراد به درون استخر یا جوی آب افتاده و به دنبال راه چاره بوده اند. احتمالا بدانید که یکی از سنتی ترین و بهترین راه حل های موجود این است که شما به سرعت موبایل مربوطه را خاموش کرده و اقدام به خالی کردن تمام پورت ها از جمله سیم کارت ها و MicroSD نمایید.سپس دستگاه را به درون یک ظرف برنج گذاشته و اجازه دهید رطوبت به طور کامل از آن خارج شود تا پس از روشن شدن مجدد احتمال آسیب را به حداقل برسانید.

اما به اعتقاد دو کمپانی، رها کردن تلفن همراه به روی میز برای چند روز چندان تفاوتی با استفاده از برنج ندارد. این دو شرکت جعبه ای را ساخته اند که به وسیله مکش هوا و حرارت کم عملکردی به مراتب بهتر از هر روش دیگری را برای خروج رطوبت نشان می دهد.

در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

دو شرکت DryBox و TekDry سرویس های خود را به وسیله کیوسک هایی در مراکز تجاری بزرگ به مردم ارائه می دهند. البته TekDry تلفن های هوشمند خیس شده را از طریق پست هم دریافت و پس از اتمام کار مجددا باز پس می فرستد.

اما هر دو رقیب عملکرد یکسانی را به انجام می رسانند. تلفن هوشمند را درون جعبه قرار می دهند و به وسیله پمپ خلاء شروع به مکش هوا می کند و سپس با حرارت کم رطوبت خارج شده تبخیر می شود. این جعبه ها برای موبایل ها، تبلت ها و دیگر لوازم الکترونیکی طراحی و ساخته شده است. عملکرد خشک کردن هر دستگاه در حدود ۲۰ دقیقه انجام می پذیرد و برای کاربر ۲۰ دلار هزینه در بر خواهد داشت. با توجه به گفته دیوید نویمن، معاون DryBox در روز در حدود ۱۰۰٫۰۰۰ موبایل در آب سقوط می کند.

هر دو شرکت می گویند راز نجات تلفن های همراه خیس شده در عملکرد سریع و عدم روشن کردن آن تا خشک شدن کامل است. DryBox و TekDry ضمانت کرده اند که در صورت عدم روشن شدن تلفن همراه به وسیله این جعبه ها، پول کاربر عودت داده خواهد شد اما در حدود ۷۰ الی ۸۰ درصد موارد دستگاه بدون مشکل مجددا فعال می شود.

یکی از بنیان گذاران TekDry، کریگ بینک می گوید که بهترین موردی که آنها نجات دادند، آیفونی بود که به مدت ۲۶ ساعت درون برکه سقوط کرده بود و جالب اینکه خشک شدن کامل آن در حدود ۵ روز به طول انجامید.

پیشنهاد می کنیم ویدیوی کوتاه معرفی این محصول را از دست ندهید.

[videojs mp4="http://cdn.digiato.com/Tekdry-Drybox.mp4"]

نظرات ۱۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato