اپراتور نیروگاه هسته ای کره جنوبی هک شد

اپراتور نیروگاه هسته ای کره جنوبی هک شد

براساس گزارشات، هکرها به سیستم های کامپیوتری اپراتور نیروگاه هسته ای کره جنوبی نفوذ کرده و موجب از بین رفتن بخشی از اطلاعات مربوط به این سیستم ها شده اند، با این حال طبق اعلام مسئولین این نیروگاه، آسیبی به رآکتورهای آن وارد نشده است.

شرکت Korea Hydro and Nuclear Power که در واقع اپراتور این نیروگاه هسته ای است «عواملی که می خواهند باعث پاره ای ناآرامی های مدنی شوند»  را مسئول این حملات دانسته با این حال کمپانی مذکور اعلام کرده است که هیچگونه خطری رآکتورهای هسته ای کره جنوبی را تهدید نمی کند.

در ادامه مطلب با دیجیاتو همراه باشید.

گفته می شود که «از کار انداختن یک نیروگاه هسته ای از طریق حمله هکرها به صورت ۱۰۰ درصد غیر ممکن است زیرا سیستم پایش و کنترل این نیروگاه ها کاملا بسته بوده و به صورت مستقل عمل می کند».

یک معترض ضد-هسته ای مسئولیت این حملات را در توییتر بر عهده گرفته و خواستار بسته شدن رآکتورهای فرسوده هسته ای کره شده و حتی تهدید کرده که در غیر اینصورت اقدام به انتشار اسناد مربوط به آنها خواهد کرد، با این حال راهی برای تایید گفته های این فرد وجود ندارد.

این اتفاق در اثنای حملات ادامه دار هکرها به سونی و انتشار اخبار مربوط به در اختیار گرفتن توانمندی های جنگ سایبری توسط کره شمالی صورت می گیرد که گفته می شود در یک وزارتخانه سری این کشور با نام دایره ۱۲۱ در حال پیگیری است.

یکی از مخالفان کره شمالی با ابراز نگرانی از خطرات این حمله اظهار داشت که هدف نهایی این کشور از استراتژی سایبری اش آن است که به زیرساخت های ملی کره جنوبی و ایالات متحده آمریکا حمله کند.

 

نظرات ۲۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato