با هکتور آشنا شوید؛ حشره غول آسای رباتیک [تماشا کنید]

با هکتور آشنا شوید؛ حشره غول آسای رباتیک [تماشا کنید]

هکتور نام روباتی است شش پا که ظاهری شبیه یک حشره ی غول آسا دارد و می تواند هر یک از پاهای خودش را به صورت مستقل حرکت داده و بر روی سطوح با ارتفاع مختلف فرود آورد و در اصل با حرکت دادن سه پایش به صورت همزمان بسیار آهسته و پیوسته راه برود.

در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

این ربات توسط یک گروه از محققین آلمانی در دانشگاه Bielefeld توسعه داده شده، پاهای سبک وزن آن دارای ۱۸ مفصل هستند و با پیروی از چند قانون ساده حرکات منظم و البته دقیقی را انجام می دهند که سبب می شوند تعادل هکتور بهم نخورد.

از آنجایی که این پاها می توانند در ارتفاع های مختلفی قرار گیرند ربات مذکور قادر است در مسیرهایی مانند سنگلاخ به راحتی حرکت نماید و با استفاده از سنسورهایش از روی موانع مختلف و یا حتی پله ها نیز گذر کند.

در حال حاضر هکتور به دوربین ها و سنسورهای با برد کوتاه مجهز است که می توانند اطلاعاتی مختصر و مفید در رابطه با محیط پیرامون ربات جمع آوری نمایند، اما تیم توسعه دهنده ی آن قصد دارد با مجهز کردنش به سنسورهای دوربرد ضمن افزودن به کارایی آن تحقیقات بیشتری را در رابطه با نحوه ی جابه جایی حشرات و پیاده سازی الگوهای آنها در محصولات رباتیک صورت دهد.

[videojs mp4="http://cdn.digiato.com/HECTOR-The-six-legged-walking-robot.mp4"]

نظرات ۱۲
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.