وبلاگ مایکروسافت پس از خبر انتشار فیلم The Interview از دسترس خارج شد

فیلم The Interview این روزها به طور مکرر خبرساز شده است. احتمالا شما هم مطالب مربوط به آن را در دیجیاتو خوانده اید. شب گذشته شرکت مایکروسافت هم در کنار گوگل و برخی دیگر از شرکت های توزیع فیلم، به کمک سونی آمده. اما پس از اعلام خبر مبنی بر استریم فیلم یاد شده از طریق پلتفرم مایکروسافت، بلاگ این شرکت از دسترس خارج شد.

درحالیکه هنوز مشخص نیست دلیل اصلی از دسترس خارج شدن وبلاگ مورد بحث چه بوده، اما قضیه مشکوک به نظر می رسد. هکرهای سونی قبلا برای توزیع و پخش فیلم The Interview بارها تهدیداتی را بیان کرده اند و این تصمیم مایکروسافت ممکن است انگیزه ای برای هکرهای سونی برای حمله به بلاگ مایکروسافت نیز باشد.

در ادامه مطلب با دیجیاتو همراه باشید.

Mobit

لازم به ذکر است که سایر بخش های وب سایت Microsoft.com طی این اتفاق مشکلی نداشته و فعال بوده اند. بخش اکس باکس لایو هم که برای هکرها مهمترین قسمت بوده است همچنان آسیبی ندیده و فعالیت خود را ادامه می دهد.

به طور خلاصه می توان گفت اگر این حمله به بلاگ مایکروسافت به دلیل همکاری این شرکت برای پخش فیلم یاد شده بوده، نمی توان آن را نسبت به سایر اتفاقات این روزها، بزرگ تلقی کرد.

در طی مدتی که بلاگ مایکروسافت از دسترس خارج شده، تعدادی از کاربران گزارش داده بودند که با تلاش زیاد و با تاخیرهای طولانی قادر بوده اند تا به آن دسترسی یابند.

اگر هکرهای سونی بخواهند همه تهدیدهای خود را عملی سازند پس باید منتظر حمله آنها به شبکه اکس باکس لایو و نیز فروشگاه گوگل باشیم. اما تا کنون این شبکه ها با مشکلی مواجه نشده اند.

نظرات ۳۵

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟