جدیدترین اخبار و مقالات دنیای بازی و سینما در ویجیاتو

راهنمای خدمات الکترونیک: ثبت شکوائیه

هر چند که دوست نداریم برای کسی مشکلی پیش بیاید که کارش به شکایت و طرح دعوا بکشد ولی اگر سر به دادگاه ها و دادسراها بزنید متوجه خواهید شد که جمع بسیاری از هموطنان، بابت طرح دعوا یا دفاع از خود، وقت زیادی را صرف می کنند.

شاید روزی این مشکل برای شما نیز اتفاق بیافتد و بخواهید برای دفاع از حق خود علیه فرد یا افرادی طرح شکایت کنید. در حالت سنتی و روال معمولی، این طرح شکایت توسط شخص، وکیل یا نماینده اش باید با حضور در مراجع قضایی انجام شود.

قوه قضائیه برای سرعت بخشیدن به این کار و صرفه جویی در وقت، راه حل اینترنتی را  ارائه داده تا شاکی، وکیل یا نماینده اش بتوانند به صورت الکترونیکی این شکایت را تقدیم کنند.

در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

صفحه اینترنتی ثبت الکترونیک شکوائیه

برای ارائه رسمی و اینترنتی شکایت باید وارد این صفحه (که متعلق به قوه قضائیه جمهوری اسلامی است) شوید.

ثبت الکترونیک شکوائیه

ثبت الکترونیک شکوائیه

در ابتدا برای سامانه مشخص نمایید که شاکی، وکیل یا نماینده این شخص هستید.

 

شروع شکوائیه

اگر گزینه «شخصا شکوائیه ارائه می نمایم» را انتخاب کرده باشید وارد فرم زیر می شوید.

فرم اصلی شکوائیه بخش شاکی

فرم اصلی شکوائیه بخش شاکی

این فرم از 8 بخش شاکی، متشکی عنه، وکیل، نماینده، موضوع شکایت، شرح شکایت، دلایل و منضمات تشکیل می گردد.

در بخش شاکی همانطور که در تصویر بالا مشخص است باید اطلاعات هویتی فرد یا افراد شکایت کننده از قبیل نوع شخص، مشخصات شناسنامه ای، اقامتگاه و اطلاعات تماس را پر کنید.

اگر شکایت کنندگان از یک نفر بیشتر بودند از دکمه «افزودن شاکی» استفاده نمایید و به مرحله بعد بروید.

فرم اصلی شکوائیه بخش متشکی عنه

فرم اصلی شکوائیه بخش متشکی عنه

در بخش بعدی که «متشکی عنه» نام دارد می توانید مشخصات فرد یا افراد شکایت شونده را همانند اطلاعات شاکی پر کنید یا گزینه «مشخصات مشتکی عنه را نمی دانم.» در بالای صفحه را تیک بزنید.

چون گزینه شاکی در ابتدا انتخاب شده است در مرحله بعد با پرش از بخش وکیل و نماینده به تب «موضوع شکایت» می رسید.

فرم اصلی شکوائیه بخش موضوع شکایت

فرم اصلی شکوائیه بخش موضوع شکایت

در این بخش اگر موضوع شکایت را در بین فهرست نمی توانید پیدا کنید،تب پایین صفحه یعنی «نمی توانم موضوع شکایت را از فهرست تعیین کنم.» را تیک می زنید. در صورتی که موضوع شکایت را پیدا کردید تاریخ و محل وقوع جرم را ثبت می کنید.

در صورت به خاطر نداشتن و یا عدم آگاهی از تاریخ یا محل وقوع جرم گزینه های روبرویی یعنی «نمی توانم تاریخ وقوع جرم تعیین کنم» یا «نمی توانم محل وقوع جرم تعیین کنم» را انتخاب نمایید.

در صورت چندگانه بودن موضوع دکمه «افزودن موضوع شکایت» که در پایین صفحه قرار دارد را کلیک نمایید. مرحله بعدی شرح شکایت است.

فرم اصلی شکوائیه بخش شرح شکایت

فرم اصلی شکوائیه بخش شرح شکایت

در این قسمت، متنی را که برای شکایت تنظیم کرده اید را می نویسید و به مرحله بعد می روید.

فرم اصلی شکوائیه بخش دلایل

فرم اصلی شکوائیه بخش دلایل

در تب دلایل شما می توانید تحقیقات و اقدامات مورد تقاضا برای شکایت خود را انتخاب کنید. درخواست استعلام، شهادت شهود و مطلعین، در خواست جلب نظر کارشناس و پزشکی قانونی، تحقیقات و معاینه محلی، بازرسی مراسلات پستی، مخابراتی و صوتی، شماره پروند استنادی، اتیان سوگند و سایر دلایل و مستندات این اقدامات را تشکیل می دهند.

قبل از ورود به مرحله منضمات باید شکوائیه خود را ثبت کنید و سپس مدارک لازم را آپلود نمایید.

در پایان ثبت شکوائیه، سیستم به شما یک شماره رهگیری می دهد که با داشتن این کد و همچنین شماره ملی یا تلفن همراه می توانید از طریق این صفحه شکایت خود را پیگیری نمایید.

پیگیری شکوائیه ثبت شده

پیگیری شکوائیه ثبت شده

مطالب مرتبط

راهنمای خدمات الکترونیک: شکایت از اینترنت پرسرعت

بسیاری از مشترکین شرکت های ارائه دهنده اینترنت پرسرعت (PAP، ISP و ISDP) نسبت به وضعیت شبکه و سرعت ADSL شکایاتی دارند و به علت نا امیدی از حل مشکل خود با شرکت مربوطه می خواهند از آنها به مسئولان ناظر شکایت کنند.سعی داریم در این مطلب راه ساده ای که تنها چند دقیقه طول... ادامه مطلب

ساما ؛ سامانه‌ای برای مقابله با شرخرها راه اندازی شد

سامانه ساما (سامانه اطلاعات مؤثر اشخاص) برای شناسایی شاهدان حرفه‌ای، کارچاق کن‌ها و شرخران راه اندازی شد. در این سامانه که توسط قوه قضائیه راه اندازی شده است ۴۲ عنوان از اطلاعات موثر افراد در آن ثبت و به صورت آنلاین در اختیار ۹ هزار شعبه قوه قضائیه در سراسر کشور قرار می‌گیرد تا این... ادامه مطلب

خرید آنلاین بلیت متروی پایتخت از سامانه تهران من محقق شد

شهروندان تهرانی از این پس می‌توانند برای خرید بلیت تک سفره مترو به سامانه «تهران من» مراجعه کنند تا برای خرید بلیت در صف‌های طولانی معطل نشوند.خرید بلیت تک سفره مترو، امکانی است که به تازگی در سامانه تهران من افزوده شده است. اگر سفرهای روزانه شما با مترو زیاد است و هر روز در صف... ادامه مطلب

راهنمای خدمات الکترونیک: درخواست وام ازدواج

بیشتر جوانان هنگام ازدواج نیاز به حمایت مالی دارند تا بتوانند زندگی مشترکشان را آغاز نماید. این پشتیبانی مالی از طرف خانواده های زوجین یا از طریق دریافت وام های ازدواج انجام می شود.فراگیر ترین تسهیلات در این زمینه، وام ازدواجی است که از طرف دولت و تحت نظارت بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران به... ادامه مطلب

راهنمای خدمات الکترونیک: رزرو بلیت چارتر در اینترنت و موبایل

برای علاقمندان به سفر و افرادی که زیاد گردشگردی می کنند، وسیله رفت و برگشت از مبدا به مقصد بسیار مهم است. بسیاری از افراد مسافرت با هواپیما را به خاطر صرفه جویی در زمان و کم شدن خستگی بر می گزینند.پیدا کردن بلیط ارزان یا پرواز با چارتر برای کاهش هزینه ها یکی از... ادامه مطلب

صدا و سیما دلایل شکایتش از آپارات را تشریح کرد

پس از انتشار اخباری مبنی بر شکایت صدا و سیما از آپارات و متعاقب آن حذف اپلیکیشن های این مجموعه از کافه بازار، سرانجام مسئولین صدا و سیما به سکوت خود در این رابطه پایان دادند و به توضیح دلایل شکایتشان از آپارات پرداختند.حامد معینی، مدیرکل مالکیت فکری و حقوق بین الملل صدا و سیما، در سخنانی به... ادامه مطلب

نظرات ۱۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود
x