به زودی در کره شمالی بارانی از کپی های فیلم ‘مصاحبه’ خواهد بارید

به زودی در کره شمالی بارانی از کپی های فیلم ‘مصاحبه’ خواهد بارید

این روزها دیگر The Interview را همه جا می توان پیدا کرد. اهالی اینترنت مرتبا در مورد آن صحبت می کنند و بحث های فراوانی در می گیرد که آیا این فیلم ارزش بالایی دارد یا خیر. اما در یک نقطه از کره زمین نه کسی آن را دیده و نه می داند چیست: کره شمالی، کشوری که سوژه اصلی این فیلم است.

اما یک فراری و فعال سیاسی کره ای به نام پارک سانگ هاک، معتقد است بدون فرستادن موشک و جاسوس برای از بین بردن رژیم دیکتاتوری می توان فهم و آگاهی را به این کشور آورد. چگونه؟ با فرستادن ۱۰۰ هزار کپی از فیلم The Interview از طریق بالن به کره شمالی در ماه جاری.

پارک در سر دارد با استفاده از بالن های مخصوصی، تعداد زیادی DVD و USB درایو (که درون شان The Interview قرار دارد) به مرزهای کشور برساند و فیلم را به مردم نشان دهد. اگر در جریان اخبار این کشور باشید قطعا می دانید که مردم کره شمالی چه تصوری در مورد رهبر جوان خود دارند و فیلم The Interview ابدا تصویر مورد پسندی از وی ارائه نمی دهد. چنین اتفاقی می تواند جنبشی در میان مردم ایجاد کند.

پارک سانگ هاک از هیچ فعالیتی جهت آگاه سازی مردم کشورش دریغ نمی کند. البته جالب اینجاست که کمتر خانواده هایی در این کشور حتی کامپیوتر و DVD Player دارند اما شیوع فیلم در کشور آن هم در ابعاد ۱۰۰ هزار نسخه ای به طرز عجیبی می تواند همسو با اهداف مخالفین این رژیم باشد.

نظرات ۲۹
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato