سونی به علت در دسترس نبودن پلی استیشن نتوورک از هوادارانش عذرخواهی کرد

سونی به علت در دسترس نبودن پلی استیشن نتوورک از هوادارانش عذرخواهی کرد

پلی استیشن نتوورک طی هفته گذشته (تعطیلات سال نو) با مشکلات گسترده ای مواجه بود و کاربران از سراسر جهان قادر به اتصال به این شبکه نبودند. سونی برای عذرخواهی بابت این مسئله، به کاربران پلی استیشن نتوورک تخفیف ۱۰ درصدی روی یک خرید ارائه داده! همچنین تمامی حساب های کاربری پلی استیشن پلاس، ۵ روز به رایگان تمدید خواهند شد.

پلی استیشن نتوورک و اکس باکس لایو درست در روز آغازین تعطیلات سال نو، ۲۵ دسامبر، مورد حمله DDoS گروه Lizard Squad واقع شد و دارندگان کنسول های مایکروسافت و سونی به طور کل قادر به انجام بازی آنلاین برای چند روز نبودند.

سونی در بلاگ پلی استیشن اینگونه نوشت: "از آنجایی که دسترسی به پلی استیشن نتوورک در طول تعطیلات با مشکل مواجه بود، با ارائه ۵ روز اشتراک رایگان به کسانی که در ۲۵ دسامبر حساب فعال پلی استیشن پلاس داشتند، می خواهیم بابت شکیبایی شان از آن ها تقدیر کنیم."

۵ روز به طور اتوماتیک به اکانت ها در طول این ماه اضافه خواهد شد و ۱۰ درصد تخفیفی هم که بالاتر از آن سخن گفتیم شامل تمامی محصولات موجود روی این شبکه می شود. از عناوین بزرگ و ۶۰ دلاری گرفته تا فیلم ها و سریال ها.

اکس باکس لایو برای مدت کوتاهی در دسترس نبود اما پلی استیشن نتوورک زمان بیشتری در کما به سر می برد تا اینکه در نهایت پس از ۴ الی ۵ روز سلامت خود را بازیافت.

نظرات ۹
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato