با ربات Budgee آشنا شوید [تماشا کنید]

با ربات Budgee آشنا شوید [تماشا کنید]

دومین روز رویداد CES 2015 در حال گذر است و شرکت های مختلف محصولات خود را در نمایشگاه این رخداد سالانه به نمایش می گذارند.

Budgee (با تلفظ باجی) نام ربات کوچکی است که کمپانی Five Elements Robotics آن را به همراه یک محفظه تولید کرده و قرار است در همه جا شما را دنبال کند؛ البته در تئوری.

در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

این محصول ۱۴۰۰ دلاری که بیشتر شبیه شخصیت های فیلم های علمی و تخیلی است، همانطور که گفتیم به همراه یک کیف عرضه شده. کمپانی تولید کننده توضیح می دهد که باجی قرار است دستیار شما در حمل وسایل تان باشد.

باجی به وسیله امواج رادیویی و با اتصال به یک فرستنده کوچک، در هر مکانی و با هر حرکتی شما را دنبال می کند. به طور مثال هنگام خرید می توانید باجی را با خود به فروشگاه برده و اقلام خود را مستقیما درون محفظه آن قرار دهید. باجی هم با اتصال به فرستنده شما را دنبال خواهد کرد.

طبق وعده ای که کمپانی سازنده داده، این محصول قادر است تا ۲۲.۵ کیلوگرم وزن را حمل و در آن واحد شما را نیز دنبال کند. اما در عمل، همانطور که در ویدیوی ذیل خواهید دید، هنوز برای اطمینان ۱۰۰ در ۱۰۰ به این محصول زود است. چرا که در برخی شرایط باجی شما را گم می کند و در جای خود ثابت می ماند.

اما تصور کنید چنین محصولی به مرحله تولید نهایی با عملکرد فوق العاده برسد. مطمئنا چنین ابزاری بسیار مناسب خانم های خانه دار خواهد بود و از همین حالا دستور تهیه یکی از این ربات ها را به همسرشان خواهند داد.

[videojs mp4="http://cdn.digiato.com/Budgee-the-rolling-robot-just-wont-budge-CES2015.mp4"]

mozando.com-ces-banner

نظرات ۱۷
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato