رونمایی از کلاه Aspira Science برای مبتلایان به طاسی در CES 2015

رونمایی از کلاه Aspira Science برای مبتلایان به طاسی در CES 2015

ریزش مو و تاسی مشکلی است که این روزها گریبان گیر بسیاری شده و راهکارهای مختلفی برای حل آن از سوی جوامع پزشکی و حتی غیر علمی دنیا ارائه می شود که متأسفانه عموما اثربخشی شان موقتی است.

برخی افراد هم دردسرهای کاشت مو را به جان می خرند و راهی کلینیک های پزشکی می شوند تا با صرف هزینه ای نسبتا هنگفت این مشکل را برای همیشه از بین ببرند که غالبا نیز نتیجه بیش از اندازه مصنوعی به نظر می آید و به سادگی قابل تشخیص است.

حال شرکتی به نام Aspira Science اعلام کرده که راهکار این مشکل را یافته است. در ادامه با دیجیاتو همراه باشید تا بیشتر در این رابطه بدانید.

این شرکت نوعی راهکار لیزری به نام iGrow را ارائه کرده است که از سوی اداره غذا و داروی آمریکا هم تأیید شده و طبق اعلام کمپانی سازنده، آقایان و خانم های مبتلا به کم مویی به ترتیب تا ماه های اوت و دسامبر سال جاری میلادی می توانند از آن استفاده کنند.

این لیزر با استفاده از نور درمانی سطح پایین کار می کند. در این روش از یک دستگاه لیزر که روی میزان مشخصی از انرژی و طول موج تنظیم شده است استفاده می شود.

در این راهکار هم از لیزرها می توان استفاده نمود و هم دستگاه های LED و البته لازم به ذکر است که برای مدت بیش از یک دهه است که این فناوری برای درمان بیماری های پوستی به کار گرفته می شود.

اثربخشی این روش روی رشد مو نخستین بار در دهه ۱۹۶۰ میلادی در آزمایشی که روی موش ها انجام گرفت کشف شد و در حال حاضر بیش از ۱۰۰ مطالعه علمی روی آن صورت گرفته که همگی مفید بودن آن را تصدیق می کنند.

علاقمندان به استفاده از این دستگاه باید تا چهار مرتبه در هفته و هر بار ۲۵ دقیقه از آن استفاده کنند. طبق پژوهش صورت گرفته استفاده مداوم از این دستگاه به مدت چهار ماه می تواند رشد مو در زنان را تا ۳۷ درصد و در مردان معادل ۳۵ درصد افزایش دهد.

هیچگونه تأثیر خطرنانک یا عوارض جانبی در استفاده از این دستگاه گزارش داده نشده است. ابعاد نمونه های ساخته شده از این محصول کمی کوچک است اما نکته خوشحال کننده آن است که این دستگاه با پشتوانه تحقیقات علمی در معرض دید عموم قرار داده شده که میتواند ادعای شرکت سازنده اش را تأیید کند.

اما قیمت این دستگاه لیزری چندان هم ارزان نیست و در حدود ۶۹۵ دلار برای علاقمندان آب خواهد خورد. فروش محصول فوق از وبسایت هایی نظیر Drugstore.com آغاز می شود و در ادامه برخی از فروشگاه های سطح دنیا نیز آن را عرضه می کنند.

شاید قیمت تعیین شده برای آن بالا باشد اما ۱۰ سال جوانتر شدن حتما ارزشش را دارد.

mozando.com-ces-banner

نظرات ۹
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato