ال جی پشت درهای بسته از نمایشگر OLED دو لبه خود رونمایی کرد

ال جی پشت درهای بسته از نمایشگر OLED دو لبه خود رونمایی کرد

در نمایشگاه CES امسال مجموعه ای عظیم از تبلت ها و اسمارت فون های زیبا و پیشرفته رونمایی شدند اما همیشه اینگونه حس می شد که جالب ترین و البته مهم ترین محصولات این نمایشگاه پشت درهای بسته به نمایش در می آیند که متأسفانه همگان هم اجازه حضور در اینگونه مراسم ها را ندارند.

حالا خبرها حکایت از آن دارد که این گمانه زنی ها حقیقت داشته و گفته های آنهایی که در مراسم پنهان ال جی حضور داشته اند هم این مسأله را تأیید می کند.

در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

طبق خبرهای رسیده، ال جی نخستین پاسخ خود به نمایشگر مبتکرانه و خمیده Galaxy Note Edge از سامسونگ را در این مراسم پنهان داد.

این محصول که Active Bending نام دارد، یک نمایشگر ۶ اینچی AMOLED پلاستیکی است که از هر دو طرف روی اسمارت فون خم می شود.

lg-active-bending

البته لازم به یادآوری است که محصول فوق صرفا یک نمونه اولیه است چرا که رزلوشن آن برابر با ۷۲۰x1280 اعلام شده، حال آنکه در قسمت های خمیده نمایشگر به رزلوشنی بیشتر از این میزان نیاز خواهد بود.

البته روشن است که این نمایشگر با مدل ۱۴۴۰p سامسونگ که روی Galaxy Note Edge (و احتمالا Galaxy S6 Edge که درآینده رونمایی می شود) به نمایش گذاشته شده بود فرق دارد و فناوری ارائه شده از سوی ال جی شگفت انگیز تر است.

در هر صورت تردیدی نیست که ال جی نخستین شرکتی نخواهد بود که از این فناوری در محصولات خود استفاده می کند. نمایشگری که در تصویر می بینید یا نسخه دیگری از آن در نهایت روی اسمارت فون های جدید شیائومی به کار گرفته می شود.

با این حال، زمانی که حرف از پنل های پلاستیکی OLED از ال جی به میان می آید ناخودآگاه به یاد LG G4 و رزلوشن فوق العاده نمایشگر خمیده آن می افتیم اما تردیدی نیست که به زودی این معما حل خواهد شد و متوجه می شویم که این کمپانی کره ای چه خواب هایی را در سر دارد.

mozando.com-ces-banner

نظرات ۴۴
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato