پرده ها از Curie کنار رفت؛ ماژولی به اندازه یک دکمه

پرده ها از Curie کنار رفت؛ ماژولی به اندازه یک دکمه

در سالی که گذشت اینتل با خرید کمپانی Basis Science که در حوزه ساخت مچبندهای سلامتی فعالیت می کند و همچنین همکاری با شرکت های فعال در حوزه مد، تمام تمرکزش را روی پوشیدنی ها قرار داد.

اما Brian Krzanich مدیر عامل این شرکت چندی پیش با اعلام خبر ساخت ماژول Curie مهر تأییدی زد بر این ادعا. این ماژول سخت افزاری کم مصرف در ساخت پوشیدنی ها مورد استفاده قرار می گیرد.

در ادامه با دیجیاتو همراه باشید تا بیشتر در مورد این ماژول بدانید.

در ساخت ماژول مذکور از نوعی چیپ جدید اینتل به نام Quark SE بهره گرفته شده است که امکان ساخت پوشیدنی های کوچکی شامل انگشتر، کیف و عینک را فراهم می کند.

آنطور که مدیرعامل اینتل در سخنرانی خود نشان داد حتی امکان کارگذاری این تراشه در اجسام ریزی چون دکمه هم وجود دارد.

تراشه مورد بحث از استانداردهای بلوتوث و LE هم پشتیبانی می کند و دربرگیرنده یک هاب حسگر کم مصرف، یک شتاب دهنده برای تشخیص حرکات دست و در نهایت ترکیبی از شتاب سنج و ژیروسکوپ با شش محور است که همگی امکان ساخت پوشیدنی های کوچک را فراهم می کنند.

ماژول مینیاتوری اینتل از نرم افزار اپن سورس وایپر پشتیبانی می کند که می تواند اطلاعات گردآوری شده از قطعات داخلی را دریافت کرده و از آن برای انجام فعالیت هایی نظیر تشخیصص حرکات و یا دنبال کردن گام ها استفاده کنذ.

امید می رود که شرکت های دیگر بتوانند از این ماژول در کنار زدن مشکلاتی که ممکن است در مراحل توسعه محصولات به وجود آید (شامل طراحی بردهای مداری یا اصلاح رادیوهای بلوتوثی) استفاده نمایند.

مایک بل معاون گروه New Devices از اینتل در توضیح قابلیت های این ماژول به ایده های مبتکرانه ای اشاره کرد که از طریق پلتفرم ادیسون اینتل دنبال می شوند.

او در ادامه صحبت هایش یادآور شد که مردم ایده های جالب بسیاری را در سر دارند اما مانعی که برای محقق نمودن آنها وجود دارد بسیار بزرگ است چراکه فناوری بیش از اندازه کوچک و البته یکپارچه است.

ماژول کیوری اینتل از نیمه دوم سال ۲۰۱۵ به بازار ارائه خواهد شد.

mozando.com-ces-banner

نظرات ۴
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato