ایمپلنت نخاعی به افراد فلج اجازه راه رفتن می دهد

ایمپلنت نخاعی به افراد فلج اجازه راه رفتن می دهد

رویای راه رفتن برای انسان هایی که با فلج نخاعی دست و پنجه نرم می کنند تقریبا در حال محقق شدن است اما نه آنقدرها نزدیک که فکرش را بکنید. البته، استفاده از تکنولوژی کنونی بعد از مدتی، سبب صدمه دیدن دیواره نخاع و آسیب های جدی به آن می شود اما این تازه شروع کار است.

دانشمندان سوییسی توانسته اند این مشکل را یک بار و برای همیشه حل کنند. ایمپلنت e-Dura، الکترودهای منعطف (که از پلاتینیوم و سیلیکن ساخته شده اند) و میکروکانال های خاص برای تزریق مواد شیمیایی را با هم ترکیب کرده تا به نخاع جان بخشد. در عین حال، به علت انعطاف پذیر بودن، اصطکاک به حداقل می رسد و به سلول های عصبی آسیبی وارد نمی شود.

موش های آزمایشگاهی فلج، پس از دو ماه در اختیار داشتن ایمپلنت های شان توانایی راه رفتن دوباره را پیدا کرده اند که این مسئله با توجه به نزدیک بودن سیستم عصبی موش به انسان، می تواند خبر خوشایندی باشد.

مسلما زمان زیادی طول خواهد کشید تا e-Dura برای انسان ها هم قابل استفاده گردد. با این حساب، محققین امید دارند که کاشت نخاعی آغازی باشد برای بهبود بخشیدن به دیگر ناتوانی ها، مثل پارکینسون و صرع. کاهش دردهای عصبی نیز یکی دیگر از دستاوردهای مهم آینده این تکنولوژی می تواند باشد.

نظرات ۱۷
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato