احتمال عرضه پردازنده های موبایل ۱۰ و یا ۱۲ هسته ای از جانب مدیاتک

احتمال عرضه پردازنده های موبایل ۱۰ و یا ۱۲ هسته ای از جانب مدیاتک

کوالکام برای مدت های طولانی پردازنده های هشت هسته ای رقیبش یعنی مدیاتک را به باد انتقاد می گرفت و عقیده داشت آنچه چیپست ها و پردازنده های تلفن های هوشمند به آن نیاز دارند محصولاتی هستند با کارایی و مصرف انرژی مناسب و تعداد هسته های بیشتر دلیلی بر این موضوع نیست.

البته هم اکنون دو چیپست اصلی و مهم این شرکت که در سال جاری احتمالاً در مورد محصولات مبتنی بر آنها زیاد خواهیم شنید، یعنی اسنپدراگون ۸۱۰ و ۶۱۵، هر دو با هشت هسته و پشتیبانی از تکنولوژی ۶۴ بیتی روانه ی بازار شده اند و ظاهراً کمپانی مورد بحث از عقاید پیشنش دست کشیده است. در سوی دیگر رقیب (مدیاتک) نیز بی کار ننشسته و به نظر می رسد برنامه های تازه ای را در سر دارد.

در ادامه با دیحیاتو همراه باشید.

اگر تصور می کنید چیپست های موبایل با پردازنده های هشت هسته ای بیش از حد قدرتمند هستند باید بگوییم که مدیاتک معقتد است هنوز هم می توان تعداد هسته ها و به طبع آن توان پردازشی را افزایش داد.

وب سایتی چینی MyDrivers در گزارشی به نقل از یک منبع داخلی در شرکت مذکور آورده که این چیپست ساز تایوانی احتمالاً به زودی محصولاتی با ۱۰ و ۱۲ هسته را معرفی و روانه ی بازار خواهد نمود. بر اساس شنیده ها اگر همه چیز طبق انتظارات و برنامه ریزی ها پیش برود مدیاتک این محصولات را تا پیش از پایان سال جاری در اختیار تولید کنندگان موبایل قرار خواهد داد تا آنها نیز تلفن های هوشمند خود را بر همین اساس تولید نمایند.

ناگفته نماند چنین جهش های تکنولوژیک نیازمند سال ها تحقیق و توسعه هستند و ابداً بعید نیست که مدیاتک چندین سال بر روی این دستاوردهای جدید به صورت مخفیانه کار کرده باشد.

نکته ی دیگری که وجود دارد حتی همکنون نیز بسیاری از اپلیکیشن های موجود نمی توانند از تمامی توان چهار هسته ی ارائه شده بر روی پردازنده چیپست های کنونی به صورت کامل بهره بگیرند و با افزایش این عدد به ۱۰ یا ۱۲ احتمالاً مسئله ی یاد شده بیش از پیش بزرگ جلوه خواهد کرد.

نظرات ۵۲
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato