وزیر بهداشت: 40 درصد علم کشور در حوزه پزشکی تولید می شود

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی  اظهار کرد: 40 درصد علم کشور در حوزه پزشکی تولید می شود در حالی که این بخش تنها از 12 درصد بودجه های پژوهشی بهره مند می گردد.

سید حسن هاشمی امروز در بیستمین جشنواره تحقیقاتی علوم پزشکی رازی گفت: این آمار بیانگر علاقه بیش از حد محققان و پژوهشگران این حوزه به پیشرفت و تعالی کشور است.

در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

وی ادامه داد: بعد از انقلاب شاهد پیشرفت های این بخش از علم بودیم به حدی که در حوزه خدمات پزشکی فاصله چندانی با کشورهای توسعه یافته نداریم که این نتیجه تلاش پژوهشگران این قسمت است.

سید حسن هاشمی وزیر بهداشت

سید حسن هاشمی وزیر بهداشت

وزیر بهداشت تاکید کرد: در حال حاضر بیش از 90 دانشکده پزشکی در سراسر کشور فعال هستند که با تجمیع آنها می توان خدمات بهتری را در زمینه های مختلف مربوط به این حوزه به ویژه تحقیق و پژوهش عرضه کرد.

هاشمی درباره آفت های پژوهشی و آموزشی در ایران توضیح داد: نگاه بخشی، زمینه ساز گسترش های بی رویه است که به آموزش و پژوهش آسیب می رساند. همچنین فردگرایی نیز به بخش تحقیقات آسیب رسانده و باعث می شود شاهد مطالعات و یافته های تاثیر گذار نباشیم.

وی از آیین نامه ارتقای وزارت بهداشت انتقاد کرد و ضمن اعلام بازنگری در آن، افزود: با این شبوه و روش جذب اعضای هیات علمی، نمی توانیم بهترین انتخاب را داشته باشیم.

برچسب ها

مطالب مرتبط

نتیجه یک تحقیق: پلتفرم ResearchKit اپل داده های قابل اطمینانی تولید می کند

بر اساس تحقیقات بیمارستان «مانت سانای»، می توان به داده های مربوط به سلامت که توسط موبایل های هوشمند جمع آوری شده اند اعتماد کرد. پژوهشگران درگیر در این تحقیق خبر می دهند که پلتفرم «ResearchKit» اپل و اپلیکیشن مرتبط با دریافت اطلاعات کاربران مبتلا به آسم، توانسته داده های درست و قابل اعتمادی جمع آوری... ادامه مطلب

واکسن ضد سرطان اختصاصی؛ آیا شیمی درمانی به تاریخ می پیوندد؟

درمان قطعی سرطان یکی از بزرگترین چالش های انسان در زمینه مبارزه با بیماری ها به شمار می رود، اما شاید روزی فرا برسد که این کار با  یک تزریق ساده انجام شود. به تازگی نتایج دو تحقیق مجزا در خصوص تولید واکسن ضد سرطان منتشر شده که امیدها را برای دستیابی به درمانی واقعاً موثر... ادامه مطلب

تحقیقات جدید نشان داده که میان استفاده از تلفن همراه و ابتلای به سرطان مغز رابطه ای وجود ندارد

سال 2009 بود که مراجع قانونی شهر سان فرانسیسکو، از فروشندگان تلفن های همراه خواستند که پشت جعبه این محصولات استیکرهای ویژه ای بچسبانند؛ استیکرهایی که به خریداران در مورد افزایش ریسک ابتلا به سرطان در صورت استفاده از تلفن همراه هشدار می داد. اجرای این قانون در سان فرانسیسکو تا ماه می سال 2013... ادامه مطلب

نظرات ۲۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود
x