همه چیز درباره آیفون 13
سرمایه گذاری کوالکام و ویرجین در OneWeb

سرمایه گذاری کوالکام و ویرجین در OneWeb

شاید باورش کمی مشکل باشد ولی هنوز میلیارد ها نفر بر روی این سیاره خاکی به اینترنت دسترسی ندارند. از همین رو، شرکت های بزرگی مانند کوالکام و Virgin دست به کار شده تا تغییری در این امر ایجاد کنند.

در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

این دو شرکت که در زمینه تکنولوژی فعالیت دارند، در بیانیه ای سرمایه گذاری خود در پروژه ماهواره های WorldVu را اعلام نمودند. این پروژه حال در اختیار شرکتی فعال در حوزه ارتباطات ماهواره ای به نام OneWeb است. پروژه مذکور دارای ۶۴۸ ماهواره کوچک خواهد بود که اخیرا SpaceX ساختشان را در دست گرفته است.

هیچ کدام از دو کمپانی یاد شده رقم سرمایه گذاری خود را ذکر نکرده و صرفا اذعان داشتند که هر کدام یک کارشناس برای همکاری در OneWeb به کار گمارده اند.

به گزارش وال استریت ژورنال، هر ماهواره ارزشی معادل ۳۵۰.۰۰۰ دلار داشته و وزن هر واحد برابر با ۱۱۷کیلوگرم خواهد بود. ماهواره های مذکور در فاصله ی ۱۲۰۷ کیلومتری از سطح زمین قرار خواهند گرفت.

همانگونه که قبلا نیز گفتیم، بسیاری از نقاط زمین دارای اتصال اینترنت نبوده و از همین رو وجود این گونه پروژه ها برای کشورها و نقاطی که زیرساخت اتصال اینترنت به شیوه های سنتی تر را ندارد، بسیار مفید خواهد بود. جدا از ناوگان ماهواره ها، کمپانی هایی نظیر گوگل یا فیسبوک، برای ایجاد دسترسی بسیاری به اینترنت، تا کنون از بالون و یا پهپاد ها نیز کمک گرفته اند.

نظرات ۱۷
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato