مدیرعامل مادیران از افزایش فروش 10 تا 20 درصدی مانیتور در دو سال آینده خبر می دهد

مدیرعامل مادیران از افزایش فروش 10 تا 20 درصدی مانیتور در دو سال آینده خبر می دهد

بازار مانیتور در سال های اخیر با افت فروش مواجه شده است. محبوبیت تبلت و موبایل، فراگیر شدن لپ تاپ و افزایش خرید محصولات All-In-One را می توان برخی از دلایل این کاهش استقبال در بازار دانست.

البته برخی از ابتکارها و ارائه LED خمیده هر چند با اقبال بیشتری در بین خریداران مواجه شده اند اما سبب افزایش فروش و جلوگیری از روند نزولی بازار مانیتور نگردیده اند. در این حال، مدیرعامل شرکت مادیران، از پیش بینی رشد ۱۰ تا ۲۰ درصدی فروش LED و LCD ها در دوسال آینده خبر داده است.

فرخ امیری گفت: بازار جهانی مانیتور به دلیل محبوبیت تبلت ها به شدت با کاهش فروش روبرو گشت اما اکنون میزان معاملات ثابت شده و پیش بینی می گردد ظرف دو سال آینده فروش این نوع محصولات، ۱۰ تا ۲۰ درصد رشد خواهد داشت. بازار ایران نیز رفتاری مشابه این بخش در دنیا دارد.

در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

وی اظهار کرد: هم اکنون در ایران خرید و فروش این کالا رفتاری مانند موبایل در سال های گذشته گرفته است و بازار مانیتور به سمت شیک بودن و لوکس شدن حرکت می کند.

مدیرعامل مادیران افزود: اکنون بازار بیشتر به مانیتور های ۱۹ تا ۲۱ اینچی نیاز دارد. اکثر خریداران دنبال نمایشگرهای بزرگ، نازک و با حاشیه کم می گردند و احتمال می رود در سال های آینده مانیتور های ۱۷ اینچی دیگر تولید نشوند.

وی ادامه داد: هم اکنون آموزش و پروش، بانک ها و سازمان های دولتی در مناقصات خود چون به دنبال قیمت کمتر هستند، در بیشتر موارد روی مانیتورهای ۱۷ اینچی تمرکز دارند و گرنه این سایز صفحه نمایش، خریداران غیر سازمانی بسیار ناچیزی دارد.

امیری گفت: یکی دیگر از نیازهای فعلی این بازار در ایران، فروش مانیتورهای خمیده است و این صفحه نمایش ها با وجود قیمت بالا، به خاطر قابلیت هایی ظاهری همچون زیبایی، از فروش بالایی برخوردارند.

نظرات ۱۵
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato