چهار نکته برای ساختن شرکتی که سرمایه گذاران را جذب کند

چهار نکته برای ساختن شرکتی که سرمایه گذاران را جذب کند

اغلب سرمایه گذاران بزرگ چک لیستی برای انتخاب یک استارت آپ یا شرکت جهت سرمایه گذاری دارند. نکات مهمی در این چک لیست برای هر یک از آنها اهمیت دارد که هر شرکتی علاقمند است از آنها آگاه باشد. راه جلب توجه این سرمایه گذاران هم همین موارد است.

در این مطلب به چهار نکته مهم در خصوص چگونگی جذب سرمایه گذاران اشاره شده است. در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

۱- ارائه بهترین خدمات به مشتریان را در اولویت های کار خود قرار دهید.

خدمات مشتریان چیزی بیش از برخورد مودبانه با مشتری است. در یک سیستم خدمات مشتری عالی، صبر و کمک رسانی به مشتری ها نقش مهمی ایفا می کند. باید به درخواست آنها گوش داده و به بهترین شکل خدمات لازمه را برایشان مهیا ساخت.

سرمایه گذاران به نحوه پاسخگویی شرکت ها به مشتریانشان توجه دارند. بدین ترتیب می توانند امیدواری بیشتری به داشتن مشتریانی قدیمی تر و رضایتمند تر در آینده داشته باشند که بخاطر برخوردهای مثبت و خدمات دهی مطلوب، مشتری کسب و کار مربوطه باقی مانده اند.

به همین منظور باید برای اثبات توان خود در این حوزه آماده باشید تا سرمایه گذاران در قیاس با رقیبان تان روی شما حساب ویژه ای باز کنند. مشتریان خود را پایه های جذب سرمایه و افزایش ارزش استارتاپ یا شرکت خود در نظر بگیرید.

۲- استفاده از فناوری را دست کم نگیرید.

حساب های کاربری شما در شبکه های اجتماعی باید به جای انتشار خودکار محتوا، زنده و پویا باشند. ارسال پست های جذاب و متفاوت، کوپن های تخفیف، تعامل با کاربران علاقمند که مشتریان بالقوه هستند و ... می تواند در این محیط ها بسیار برای کسب و کار شما موثر باشد. سعی کنید از تکنولوژی هایی که به بهبود عملکرد شما در پاسخگویی به کاربران و مشتریان کمک می کند بهره ببرید.

همچنین بهره بردن از پلتفرم هایی مثل تالارهای گفتگو و سیستم گزارش مشکل، به مشتریان و خود شما کمک می کند که در جهت رفع مشکلات، بهتر و موثرتر عمل کنید. حالت ایده آل این است که همواره در دسترس مشتریان بوده و مسئولانه، مشکلات و سوالات آنها را پاسخگو باشید. و چنانچه این امکان وجود ندارد، حداقل در ساعات مشخصی از روز (حداقل ۸ ساعت در روز) مشتریان و کاربران خود را راهنمایی کنید.

حرکت مستمر و یکپارچه در مسیر یک استارتاپ، فاکتوری مهم برای سرمایه گذاران و انتخاب های آنهاست. توجه به تکنولوژی های روز و بهره بردن از آن ها می تواند عاملی در ایجاد موثر این فاکتور مهم باشد.

۳- انعطاف پذیر باشید.

همانطور که به برنامه و نقشه راه مشخصی برای راه اندازی یک کسب و کار نیاز دارید، خودتان هم به واسطه کسب و کار تازه، نیاز به ایجاد تغییراتی در عملکرد دارید. اینجا انعطاف پذیری اهمیت پیدا می کند.

تکنولوژی به سرعت در حال تغییر است. و شما نیز باید متعادل با تغییراتی که به سرعت در حال اعمال شدن هستند، فعال و منعطف باشید تا کسب و کارتان را در مسیر درست و با شتابی مطلوب پیش ببرید. تا حد امکان از بیزینس پلن های ثابت برای مدت زمان طولانی پرهیز کنید. در هر لحظه با در نظر گرفتن نیاز بازار و تغییراتی که در آن مشاهده می کنید،‌ محصولات یا خدمات خود را برای مشتریان بالقوه و بالفعل، همخوان و جذاب کنید.

سرمایه گذاران همیشه به استارتاپ هایی که پویایی را در جهت رسیدن به موفقیت به کار می بندند توجه ویژه دارند. توجه به این نکته می تواند به تنهایی سرمایه ای عالی برای شما باشد و برای سرمایه گذاران نیز جذابیت ویژه ایجاد کند.

۴- تا حد ممکن بر همه جزئیات نظارت کنید.

کسب و کارتان را به خوبی مانیتور کنید و زمینه کاری خود را بشناسید. از موفقیت ها و شکست های خود و دیگران نکته های مفید را بیاموزید.

موفقیت های خود را به یک مورد خاص وابسته ندانید. در واقع همه چیز، از برندسازی گرفته تا بازاریابی و ... در یک کسب و کار می تواند مانع پیشرفت یا عامل موفقیت باشد. از دیگران یاد بگیرید و ببینید چه فاکتورهایی در کار آنها تاثیر مثبت داشته و چه عواملی بار منفی ساخته است. با ذهنی باز و آماده سعی کنید نکات مهم را برداشت کرده و از آنها در جهت بهبود کسب و کار خود استفاده کنید.

شرکت یا استارتاپی که به صورت مستمر به رشد، پرورش و بهبود عملکرد خود توجه دارد می تواند حس مسئولیت پذیری و دقت را در سرمایه گذار ایجاد کرده و آنها را به سمت آن جذب کند.

نظرات ۹
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.