اختلالات فیسبوک و اینستاگرام به دلیل به روز رسانی های داخلی ایجاد شده بودند

اختلالات فیسبوک و اینستاگرام به دلیل به روز رسانی های داخلی ایجاد شده بودند

سرویس های فیسبوک و اینستاگرام امروز در حدود ساعت ۱ صبح شاهد اختلالاتی در ایالات متحده، اروپا و آسیا بوده اند. آنچنان که سخنگوی فیسبوک به Verge گفته: «این مشکلات ربطی به هک شدن نداشته و صرفا مربوط به یک سری از آپدیت های داخلی بوده که باعث تاثیر گذاری بر روی پیکربندی سیستم های ما شده اند.»

در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

گروه هک Lizard Squad در این خصوص توئیتی منتشر کرده و ادعا نموده بود که آنها در اختلال و قطعی شبکه های اجتماعی فیسبوک و اینستاگرام دخیل بوده اند. سخنگوی فیسبوک اضافه می کند: «پس از وقوع مشکل، مهندسین ما به سرعت اقدام به رفع آن نموده و در حال حاضر هر دو سرویس به طور ۱۰۰ درصد و بدون مشکل در حال کار هستند.»

Unddddddtitled

به جز فیسبوک و اینستاگرام، کلاینت پیام رسان تجاری Hipchat نیز به مشکلاتی دچار شده بود و گویا همچنان هم در حال بازگرداندن سرویسش برای استفاده عموم است. این احتمال وجود دارد که مشکلات مربوط به Hipchat، به اشکالاتی که برای فیسبوک پیش آمده بود مربوط بوده و دلیل اختلالات همزمان آنها نیز همین باشد.

گروه هک Lizard Squad که در کریسمس نیز مسئولیت حمله به شبکه Play Station و Xbox را به عهده گرفته بود، توئیت خود را به شکلی منتشر کرده که گویی آنها مسئول قطعی شبکه های اجتماعی مذکور بوده اند.

lizard

نظرات ۱۴
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato