هولولنز از چیپست اتم اینتل بهره گرفته است [شایعه]

هولولنز از چیپست اتم اینتل بهره گرفته است [شایعه]

مایکروسافت HoloLens را هفته گذشته معرفی کرده دنیای تکنولوژی را تحت تاثیر گذاشت؛ ولی صحبتی از پردازنده آن به میان نیاورد. حال شایعاتی در خصوص اجزای داخلی این دستگاه به بیرون درز کرده است. در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

بر اساس گزارشی که از PCWorld منتشر شده، به نقل از منبعی نا مشخص گزارش شده که محصول جدید مایکروسافت از چیپست کمپانی اینتل بهره می گیرد. در روی صحنه و زمان معرفی، مایکروسافت به این نکته اشاره کرد که این محصول از سه منبع نیرو خواهد گرفت:  CPU، GPU و HPU که یک واحد پردازشی هولوگرافی است. اینگونه که به نظر می رسد پردازنده اصلی و پردازنده گرافیکی این محصول توسط اینتل ساخته شده و از طراحی Cherry Trail استفاده می کنند.

Cherry Trail اسم رمز جدیدترین سری محصولات Atom اینتل است که طراحی شده تا در پایان سال در جدیدترین تبلت ها و دستگاه های قابل حمل مورد استفاده قرار گیرد. این چیپست ها از معماری Broadwell بهره برده و با تکنولوژی ۱۴ نانومتری ساخته می شوند.

هنوز مایکروسافت به این گزارش عکس العملی نشان نداده اما تمام شواهد خبر از استفاده ی Cherry Trail در هولولنز را می دهند. این چیپ جدید که کوچکتر و خنک تر از نمونه های قبلی اش است دقیقا همان چیزیست که محصولی مانند هولولنز برای پا به عرصه وجود گذاشتن نیازمند داشتنش است. طراحی Cherry Trail همچنین دارای ارتباطات وایرلس و همچنین قابلیت شارژ بی سیم بوده که شاید به زودی هر دوی این امکانات را در HoloLens ببینیم.

اما HPU واقعا چیست؟ مایکروسافت هنوز هیچ اطلاعات جدیدی در خصوص این چیپ منتشر نکرده است. یک احتمال قوی در مورد آن این است که این کمپانی آن را به شکل داخلی و با اتکا به دانش مهندسین خود به منظور پردازش داده های سه بعدی طراحی کرده باشد. احتمال دیگر این است که مایکروسافت با همکاری اینتل توانسته چیپ پردازش تصویر مورد نیاز خود را تولید کند.

هر چقدر به تابستان نزدیک تر شویم، اطلاعات بیشتری در خصوص HPU و اینکه پردازنده آن دقیقا چیست به دست خواهیم آورد. اما تا آن زمان ظاهراً چاره ای جز منتظر ماندن نخواهیم داشت.

نظرات ۸
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato