5.5 میلیون مک توسط اپل، در سه ماه اول سال مالی ۲۰۱۵ به فروش رسیده است

5.5 میلیون مک توسط اپل، در سه ماه اول سال مالی ۲۰۱۵ به فروش رسیده است

بر اساس گزارش مالی اپل برای سه ماه اول سال مالی ۲۰۱۵ که امروز منتشر شد، این کمپانی در سه ماهه منتهی به ۲۸ دسامبر موفق به فروش ۵.۵ میلیون دستگاه کامپیوتر مک شده است.

تحلیلگران معتقد بودند که اپل ۵.۶۸ میلیون مک به فروش خواهد رساند. در همین مقطع زمانی در سال گذشته، این شرکت موفق به فروش ۴.۸ میلیون دستگاه از این دسته محصولات شده بود که آمار امسال نشانگر ۱۴ درصد رشد هستند. در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

در زمینه فروش سخت افزار، مک همچنان برای اپل دارای موقعیت های زیادی برای رشد کردن است. آیفون های اپل در بازار تلفن همراه و آیپد در بازار تبلت ها پیشتازند. اگر چه اپل در فروش مک ها عملکردی قابل قبول داشته، اما نتوانسته مانند تلفن های هوشمند و تبلت ها، به بازار چیره گردد و انتظار می رود در آینده پیشرفت بیشتری را برای اپل در این بخش شاهد باشیم.

Untitled1 Untitled2

ارتقای سخت افزاری مک ها مانند استفاده از نمایشگر با رزولوشن Retina در کنار وزن سبک و نازکی مثال زدنی مک بوک ایرها دست به دست هم داده تا رشد ۱۴ درصدی آمار فروش این محصولات را نسبت به سال گذشته ببینیم. از سوی دیگر پلتفرم جدید OS X به گونه ای طراحی گشته که شاهد ادغام روز به روز بیشترش با iOS هستیم. سایر محصولات این کمپانی نیز از همین خط مشی پیروی کرده و به زودی با اکوسیستمی کامل و یک پارچه از سوی کمپانی مورد بحث طرف خواهیم بود.

البته، "دوره ی پس از کامپیوترهای شخصی" آنچنان که استیو جابز آن را متصور بود، پیش نرفت. ما صرفا از یک دستگاه برای انجام امور روزمره مان بهره نمی گیریم؛ از بسیاری از گجت ها در انواع و سایز های مختلف استفاده می کنیم. لپ تاپ ها و کامپیوترهای رو میزی، بخشی هستند که شاید اپل گمان نمی برد همچنان و در این دوره انقدر پر طرفدار باقی بمانند.

دسته بندی لپ تاپ ها، حال تا جایی برای اپل در اولویت قرار گرفته که خبر شایعه ساخت مک بوک ایر ۱۲ اینچی را با حاشیه تصویر بسیار کم و اندازه ای بسیار نازک تر از پیش می شنویم.

نظرات ۱۶
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato