آمار فروش پهپاد ها در eBay به ۱۶ میلیون دلار رسید

آمار فروش پهپاد ها در eBay به ۱۶ میلیون دلار رسید

روز به روز علاقه ی مشتاقان به مقوله ی پهپاد ها و کاربرد هایشان بیشتر می گردد. اخیرا فروشگاه اینترنتی eBay گزارشی منتشر نموده که بر اساس آن با آماری قابل توجه از مقدار فروش این محصولات رو برو می شویم. در این گزارش این گونه ذکر می شود که فروش این پرندگان از ماه مارس سال گذشته، گردش مالی ۱۶.۶ میلیون دلاری را در پی داشته و این فروشگاه ۱۲۷.۰۰۰ واحد از این دسته محصولات جدید را به مشتریانش عرضه کرده است.

در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

درون ها (drones) انواع متفاوتی دارند؛ با توجه به بودجه ی مصرف کننده، می توان مدلی اسباب بازی مانند و چهار پره خرید و یا به سراغ نسخه های گران قیمت تر رفت که مواد به کار رفته در آنها از فیبر کربن بوده و البته برای مقاصد خاصی نظیر فیلم برداری و عکاسی حرفه ای مورد استفاده قرار می گیرند.

Print

پهپاد ها بیشترین میزان فروش در میان محصولات کنترل از راه دور را در دوره ی میان جشن شکر گذاری و کریسمس داشته اند. در این بازه ی زمانی، هر هفته ۷.۶۰۰ پهپاد در eBay به فروش رفته است.

در هفته ی پیش خبر سقوط یک پهپاد در کاخ سفید را بریتان نقل کردیم. نمونه ای که برای ورود به این محل استفاده شده بود DJI Phantom نام داشت که یکی از پرطرفدار ترین مدل های این دسته از محصولات هم است. قیمت این نسخه از ۴۸۰ دلار شروع شده و برای داشتن نمونه ای حرفه ای تر که دارای دوربین و دو باتری اضافه نیز هست باید هزینه ای معادل ۱.۴۶۹ دلار بپردازید.

از آن جایی که eBay تنها یکی از فروشگاه های عرضه این دسته از تولیدات است، آمار مذکور نشان دهنده رشد بسیار سریع استفاده و استقبال مصرف کنندگان از پهپاد هاست. اگر چه به پرواز درآوردن اینچنین پرنده ای در ایالات متحده، تا زمانی که از قوانین مربوط به این امر پیروی شود، منع قانونی ندارد ولی طبق قانون، پهپاد ها نمی توانند وارد حریمی مشخص در نزدیکی فرودگاه ها و باند های پروازی شوند. از سوی دیگر استفاده از درون ها در این کشور برای مقاصد تبلیغاتی نظیر عکاسی حرفه ای بدون داشتن مجوز سازمان هوانوردی فدرال غیر قانونیست.

این گونه پیش بینی شده که دهه ی آینده،‌ پهپاد ها گردش مالی ۸۲ میلیارد دلاری را به خود اختصاص خواهند داد.

نظرات ۱۲
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.