راه اندازی خط تولید داروی سرطان پروستات در ایران

راه اندازی خط تولید داروی سرطان پروستات در ایران

محققان پژوهشگاه پلیمر و پتروشیمی ایران موفق شدند، خط تولید داروی درمان سرطان پروستات که تولید آن منحصرا در دست آمریکا بود، را راه اندازی کنند.

رئیس پژوهشگاه پلیمر و پتروشیمی ایران اظهار کرد: خط تولید صنعتی داروی «لوپرولایداستات» راه اندازی شده که فرآورده تزریقی برای درمان سرطان پروستات بوده و دارای یک نمونه آمریکایی با همین کاربرد است.

در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

مهدی نکومنش با اشاره به اینکه این دارو در درمان بیماری های فیبر رحم و نازایی در زنان نیز کاربرد دارد، ادامه داد: نمونه ای که منحصرا در آمریکا تولید می شد هزینه ای معادل ۴۰۰ یورو را به بیمار تحمیل می کرد، و حالا «لوپرولایداستات» می تواند با قیمت بسیار کمتر در بازار عرضه شود.

وی گفت: اکنون می توانیم علاوه بر تامین نیاز داخل، این دارو را به کشورهای دیگر نیز صادر کنیم زیرا ما دومین تولید کننده آن در دنیا هستیم. بدین منظور بنا داریم «لوپرولایداستات» را ابتدا به کشورهای سوریه و یمن صادر نماییم.

رئیس پژوهشگاه پلیمر و پتروشیمی ایران افزود: تفاوت این دارو با مشابه خود این است که ما امکان تولید گرید ۳.۵ و ۷ میلی گرمی را در داخل داریم در حالی که نمونه آمریکایی تنها با دز ۷ میلی گرمی تولید می شود.

نظرات ۱۹
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato