مایکروسافت قصد خرید اپلیکیشن تقویم Sunrise را دارد

مایکروسافت قصد خرید اپلیکیشن تقویم Sunrise را دارد

مایکروسافت قصد خرید اپلیکیشن تقویم Sunrise را دارد

اگر از کاربران اندروید و iOS یا حتی مک هستید و از اپلیکیشن پیش قرض تقویم خود خوش تان نمی آید، احتمالا نام Sunrise را شنیده اید یا آن را امتحان کرده اید. حالا گزارش هایی رسیده که می گویند مایکروسافت قصد خرید این شرکت و اپلیکیشن اش را دارد.

ردموندی ها در حال بازیابی خود هستند و خریداری استارتاپ های کوچک می تواند یکی از این راه ها باشد، مخصوصا اگر محصولی تولید شود و از محصول فعلی مایکروسافت بهتر عمل کند. بر اساس اطلاعاتی که به TechCrunch رسیده، مایکروسافت قصد دارد تا Sunrise را با مبلغ ۱۰۰ میلیون دلار خریداری نماید.

در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

کاربران اپلیکیشن های تقویم Sunrise می توانند به برنامه خود از طریق گوگل، آی کلود و Exchange مایکروسافت دسترسی داشته باشند و همزمان هم از درون برنامه های شخص ثالث بسیاری، به آن متصل شوند.

این خرید نشان دهنده علاقه مایکروسافت به تحت کنترل گرفتن بازار رقیب دارد. مایکروسافت پیش از اینکه ورژن مخصوص لمسی آفیس را برای ویندوز ۱۰ عرضه کند، آن را برای iOS اپل به بازار فرستاد.

گفته شده مایکروسافت می خواهد Sunrise را به عنوان شرکتی جداگانه نگه دارد و البته از برخی ویژگی های تکنولوژی این استارتاپ بهره بگیرد تا محصولات خود را بهتر کند. این اتفاق مشابه خرید Acompli توسط مایکروسافت به مبلغ ۲۰۰ میلیون دلار است. نتیجه این شد که این استارتاپ حالا بخشی از Outlook برای اندروید و iOS است.

این دو خرید نشان می دهد که مایکروسافت قصد سرمایه گذاری هنگفتی در فضای موبایل دارد. استراتژی کنونی کمپانی، رساندن Office به عنوان یک سرویس به دست مصرف کنندگان و مدیران کسب و کار است. برای انجام این کار، آفیس باید در چرخه روزانه کاربران تلفن های هوشمند باشد و با ۳۰۰ میلیون دلار سرمایه گذاری شاید بتوان گفت مایکروسافت موفق بوده.

مایکروسافت به ایمیل ارسال شده توسط تک کرانچ پاسخی نداده و اطلاعاتی در اختیار این تیم قرار نداده است. احتمالا طی روزهای آتی بیشتر در این مورد خواهیم شنید.

Sunrise سال ۲۰۱۲ تاسیس شد و رقم ۸.۲ میلیون دلار توسط سرمایه داران بزرگ برای پایه گذاری استارتاپ خود کسب کرد.

نظرات ۷

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل