اپلیکیشن اندازه گیری سطح گلوکز خون به اپل واچ می آید

مبتلایان به دیابت که به انسولین وابسته هستند باید مرتبا سطح گلوکز خون خود را تحت نظر بگیرند. این افراد ناچارند از طریق یک سوزن، شکافی در سر انگشت خود ایجاد نموده و نمونه خون شان را بررسی نمایند که این کار معمولا با درد و احساسی ناخوشایند همراه است.

اما به تازگی شرکتی به نام DexCom اعلام کرده که مشغول کار روی اپلیکیشنی جدید برای ساعت هوشمند اپل است که هر پنج دقیقه یک بار بدون آنکه نیازی به خراش دادن سطح انگشت فرد داشته باشد، میزان قند خون او را اندازه می گیرد.

در ادامه این مطلب با دیجیاتو همراه باشید.

انتظار می رود که این اپلیکیشن تا ماه آوریل امسال (اواسط فروردین 1394) برای اپل واچ ارائه شود. گفتنی است که کمپانی توسعه دهنده آن نیز ماه گذشته تأییدیه اپل را برای اپلیکیشن آی فون خود دریافت نمود.

اگر دکسکام بتواند اپ یاد شده را بسازد قادر خواهد بود که جمع کثیری از مبتلایان به دیابت را به خرید ساعت هوشمند اپل مجاب نماید. در حال حاضر مبتلایان به دیابت که به انسولین وابسته هستند مبالغ هنگفتی را برای خرید نوارهای تست سطح قند پرداخت می کنند و متحمل هزینه های هنگفتی می شوند.

این اپلیکیشن با نوعی سیستم پایش گلوکز کار می کند که در داخل ساعت تعبیه شده که حسگری به ضخامت یک تار مو استفاده می کند.

حسگر یاد شده درست در زیر پوست قرار می گیرد تا بتواند هر پنج دقیقه یک بار اطلاعات مربوط به سطح گلوکز خون را در اختیار کاربر قرار دهد.

سازمان غذا و داروی ایالات متحده آمریکا معمولا با دقت بالایی این نوع محصولات را مورد ارزیابی قرار می دهد.

در واقع، هم مانیتور و هم هرگونه نرم افزار مرتبط با آن تحت عنوان دستگاه «کلاس 3» قلمداد می شود بدان معنا که آژانس مذکور بالاترین سطح از دقت را برای اعطای مجوز به آنها به کار می گیرد.

اما حالا، تنها خود مانیتور نیازمند دریافت مجوز کلاس 3 است و نرم افزاری که امکان نمایش اطلاعات روی اسمارت واچ یا هر نوع دستگاه موبایل دیگر را فراهم می کند تنها باید در سازمان غذا و داروی ایالات متحده آمریکا به ثبت برسد.

به بیان دیگر، شرکت سازنده این اپلیکیشن صرفا باید مطمئن شود که محصولش مطابق با استانداردهای سازمان غذا و داروی آمریکاست و نیازی به تست آن پیش از عرضه در بازار نخواهد داشت.

ویجیاتو

نظرات ۱۹

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟