مصاحبه با رئیس بخش توسعه سخت افزاری سرفس؛ مایکروسافت و تلاشی برای احیا استایلوس

سال هاست مایکروسافت تلاش دارد به کاربران بقبولاند که کشیدن یک قلم پلاستیکی نوک تیز بر روی نمایشگر شیشه ای تبلت، کاری منطقی بوده و همچنین بهتر از استفاده از نوک انگشتان برای تایپ کردن است.

شاید این شرکت در تلاش های گذشته اش چندان موفق نبوده اما به تازگی تکنولوژی های بالای به کار رفته در استایلوس سرفس پرو ۳، این تصور را به وجود آورده اند که استایلوس در نهایت می تواند جایگزینی برای قلم باشد.

آقای Panos Panay، مدیر بخش توسعه ی سخت افزاری سرفس، مسئولیت توسعه ی این محصول را بر عهده دارد و اخیرا با Wall Street Journal در این خصوص مصاحبه ای به انجام رسانده است. وی که در این مصاحبه از کلمه ی «استایلوس» استفاده نمی کند، همراه با تیم خود تلاش دارند تا در آینده، تجربه ی کاربری نمایشگر سرفس را هر چه بیشتر به کاغذ شبیه سازند و از سوی دیگر، به قلم های هوشمندشان نیز کاربردی «بیک» مانند دهد. در ادامه از شما دعوت می کنیم تا مصاحبه ی آقای Panay با وال استریت ژورنال را مطالعه کنید.

آیا کاربران واقعا از استایلوسی که همراه با سرفس پرو ۳ عرضه می شود، استفاده می کنند؟

ما آن را استایلوس صدا نمی زنیم، بلکه بسیار ساده از لفظ «قلم» استفاده می کنیم. ما نمی خواهیم کاربران از این قلم برای کلیک کردن بر روی نمایشگر استفاده کنند، بلکه می توانند به سادگی افکار قلبی و ذهنی خود را به گجتشان اضافه نمایند؛ این همان کاریست که یک استایلوس از انجامش عاجز است.

متوجه شدیم. آیا کاربران از این «قلم» استفاده می کنند؟

به تازگی دریافته ایم که کاربرد قلم سرفس به شدت در میان کاربران افزایش یافته است، بخصوص پس از ادغام و یکپارچه سازی هایی که با OneNote انجام گرفته است. پس از عرضه ی نهایی ویندوز ۱۰ نیز،‌ شاهد یکپارچگی های بسیار بیشتری در استفاده از این قلم خواهید بود.

در مجموع سه دسته از افراد از این قلم استفاده می نمایند. دسته اول هنرمندان و افراد خلاق هستند که می توان از میانشان به انیمیشن سازان یا طراحان اشاره داشت. دسته ی دوم افرادی هستند که از قلم برای به ثبت رساندن نوت های سریع استفاده می کنند. دسته ی سوم کاربرانی هستند که می خواهند با این قلم نوت های طولانی تری بردارند و معمولا در کلاس های درسی از آنها استفاده می کنند.

آیا تایپ کردن بهتر نیست؟ چرا مایکروسافت پس از تلاش ها و شکست های بسیار، باز هم میخواهد «قلم» را زنده نگه دارد؟

زیرا این موضوع برای مردم مهم است. بله، ما در کیبوردها هم سرمایه گذاری می کنیم همچنین در فناوری Touch و دستور های صوتی. اما تلاش دوبرابری را صرف آوردن جوهر به زندگی دیجیتالی مردم می نماییم. این موضوع باعث می شود که کاربران با شیوه های طبیعی تر دست به خلاقیت بزنند. به زودی شاهد خواهید بود که افراد بسیار بیشتری قلم های ما را در دست خواهند گرفت.

زمانی که قلم شما را در دست می گیریم و بر روی سرفس شروع به نوشتن می کنیم، همچنان حس کشیده شدن این قلم پلاستیکی بر روی شیشه وجود دارد. آیا این احساس در نهایت از بین خواهد رفت؟

ما ۱۰۰ درصد تلاش خود را خواهیم کرد تا این حس را در آینده از بین ببریم و مشغول توسعه ی تکنولوژی های بسیار زیادی هستیم که قطعا در آزمایشگاه های ما باقی نخواند ماند و به زودی به دست کاربران می رسند؛ همین موضوع است که به آینده ی این قلم انقدر امیدوارمان کرده است. کامل کردن این محصول اندکی زمان خواهد برد اما از موفقیتش اطمینان داریم.

BN-GX081_PanosP_G_20150210143436

آیا این محصول انقدر عالی خواهد بود که کاغذ و قلم واقعی را کنار بگذاریم؟

سوال اصلی اینجاست که آیا طبیعت یک گجت دیجیتال، ایجاد کننده ی این مشکل بوده یا تکنولوژی است که آنقدرها پیشرفت نکرده؟ از اینجا به بعد است که تجربه ی طبیعی نوشتار با سرفس گم می شود. کار من نیز است که موانع تکنولوژیک را از میان راه بردارم.

بزرگ ترین موانع چه هستند؟

وقتی شما بر روی کاغذ می نویسید، می دانید این کاغذ کجاست،‌ هر زمان بخواهید به سراغش می روید مگر اینکه با انتخاب خود آن را بیرون انداخته باشید؛ در مجموع تجربه ی راحتی از نوشتن در کاغذ دارید. به زودی تحولی عظیم در قلم های دیجیتالی ما خواهید دید و این محصولات به شکل بی نظیری هم با سرویس هایی نظیر OneNote کار خواهند کرد.

در این میان ارتقای سخت افزاری نیز بسیار مهم است و برای مثال شاهد بودن یک تاخیر بسیار کوچک در نوشتن،‌ به هیچ عنوان حس جالبی به کاربر انتقال نمی دهد.

مساله ی دیگر اینجاست که شما دقیقا آن بازخورد فیزیکی که در نوشتن با مداد یا خودکار بر روی یک کاغذ دارید را به دست نخواهید آورد. حس لمس کردن و اصطکاک بر روی نمایشگر را نمی توان نادیده گرفت.

نظر شما در خصوص شایعه ی کار کردن اپل بر روی یک استایلوس چیست؟ گویا این کمپانی هم احساس می کند کار کردن بر روی یک قلم دیجیتالی ایده ی بدی نیست؛ چگونه با آنها رقابت خواهید کرد؟

به نظر من که هیجان انگیز است. همین که مردم و کمپانی ها به سوی ارتقای تکنولوژی های اینچنینی حرکت می کنند، عالیست. از سوی دیگر من فکر می کنم فناوری های آینده ما بازخورد بسیار مثبتی خواهند داشت و از یک سو کاربران را به قلم دیجیتالی علاقه مند تر و از سوی دیگر به سایر کمپانی ها ایده های جالبی می دهند.

hamrah-mechanic

مطالب مرتبط

انتقاد ماسک از قرارداد انحصاری مایکروسافت جهت استفاده از خدمات OpenAI

ایلان ماسک از بنیان‌گذاران OpenAI از قرارداد انحصاری مایکروسافت با این شرکت برای استفاده از فناوری‌های مدل پردازش زبان GPT-3 انتقاد کرد.مایکروسافت چند روز قبل در قرارداد انحصاری با شرکت OpenAI مجوز استفاده از کدهای مدل پردازش زبان پیشرفته GPT-3 را کسب کرد. این قرارداد با واکنش منفی برخی از کابران روبرو شد چرا که... ادامه مطلب

اپ ایکس باکس استریم بازی‌های Xbox One روی آیفون را ممکن می‌کند

مایکروسافت در آینده نزدیک یک بروزرسانی بزرگ برای اپ ایکس باکس در iOS منتشر خواهد کرد که امکان استریم بازی‌های کنسول‌ Xbox One روی آیفون را فراهم می‌کند.مایکروسافت در نسخه جدید این اپ قابلیت «ریموت پلی» را قرار می‌دهد که البته با سرویس xCloud این کمپانی متفاوت است. در سرویس xCloud امکان اجرای مستقیم بازی‌ها... ادامه مطلب

کد منبع ویندوز XP و ویندوز سرور ۲۰۰۳ افشا شد

سورس کد منتسب به ویندوز XP SP1 و دیگر نسخه‌‌های این سیستم‌ عامل در فوروم 4chan افشا شده است. افشاگر کد منبع مدعی است دو ماه وقت را صرف کامپایل کدها کرده و در نهایت ساعاتی قبل آنها را در قالب ۴۳ گیگابایت دیتا در فوروم 4chan و از طریق تورنت منتشر کرد.هرچند ادعای این افشاگر هنوز... ادامه مطلب

مایکروسافت مجوز انحصاری استفاده از مدل پردازش زبان GPT-3 را کسب کرد

مایکروسافت در قرارداد جدید با شرکت OpenAI پروانه انحصاری استفاده از مدل پردازش زبان GPT-3 در محصولاتش را اخذ کرد.OpenAI نسخه بتای نسل سوم مدل پردازش زبان خود به نام GPT-3 را تیر ماه امسال به صورت محدود منتشر کرد. این برنامه مبتنی بر هوش مصنوعی از قابلیت‌های فوق العاده بالایی برخوردار است که یکی... ادامه مطلب

مایکروسافت از پلتفرم سخت‌افزاری و نرم‌افزاری برای شناسایی تهدیدات بیولوژیکی رونمایی کرد

مایکروسافت اعلام کرد سیستم Premonition که بوسیله سنسورها و ربات‌ها حشرات ناقل بیماری مثل پشه‌ها را مطالعه کرده و در مورد شیوع بیماری‌های واگیردار هشدار می‌دهد، به زودی به شکل محدود آزمایش خواهد شد.مایکروسافت می‌گوید هدف از طراحی Premonition راه اندازی سیستمی برای نظارت بر بیماری‌های واگیردار است که مثل یک سیستم هواشناسی عمل می‌کند.... ادامه مطلب

سرقت اطلاعات ده‌ها میلیون کاربر اپ بینگ به خاطر امنیت پایین سرور مایکروسافت

اخیرا چندین ترابایت اطلاعات کاربران اپ موبایل بینگ از یک سرور به سرقت رفته و کاربران تمام پلتفرم‌ها را در معرض خطر قرار داده است.بینگ یک موتور جستجوی متعلق به مایکروسافت است و اطلاعات موجود در این سرور باز مربوط به کاربران اپ موبایل بینگ در iOS و اندروید می‌شود. این سرور بیش از ۶.۵... ادامه مطلب

نظرات ۱۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟