اپل با صرف بودجه ای 2 میلیارد دلاری، دو دیتاسنتر جدید در اروپا تأسیس می کند

اپل با صرف بودجه ای 2 میلیارد دلاری، دو دیتاسنتر جدید در اروپا تأسیس می کند

کمپانی اپل از طرح ۱.۷ میلیارد یورویی (۱.۹۳ میلیارد دلاری) خود برای ساخت دو دیتاسنتر در اروپا خبر داد.

انرژی مورد نیاز هر یک از این پایگاه های داده ای به طور ۱۰۰ درصدی از منابع تجدید پذیر تأمین خواهد شد و قرار است که خدمات آنلاینی نظیر آیتونز، iMessages و سیری را در اختیار کاربران اروپایی اپل قرار دهند.

در ادامه این مطلب با دیجیاتو همراه باشید.

یکی از مراکز یاد شده در Athenry واقع در غرب ایرلند و دیگری در Viborg در قلب دانمارک بنا خواهد شد و انتظار می رود که تا سال ۲۰۱۷ میلادی، هر دوی آنها به مرحله بهره برداری برسند.

تیم کوک مدیر عامل اپل در این رابطه گفت: «ما از ادامه یافتن موفقیت های اپل در اروپا بسیار خرسندیم و مفتخریم اعلام نماییم که سرمایه گذاری هایمان در سراسر این قاره صورت می گیرند.»

وی در ادامه گفت: «این سرمایه گذاری عظیم، بزرگ ترین پروژه ای است که اپل تا به امروز در اروپا به دست گرفته. به علاوه در نظر داریم تا عملیات های خود را توسعه داده و صدها شغل جدید را در مناطق مختلف اروپا ایجاد نماییم و برخی از پیشرفته ترین طراحی های ساختمانی سبز خود را در این قاره به مرحله اجرا درآوریم.»

اپل با احداث این دیتاسنترها می تواند بخشی از ارزهای خارجی خود را صرف نموده و در کنار آن، بهتر از گذشته، از حریم خصوصی کاربرانش حفاظت نماید.

گفتنی است که در سال های اخیر، این موضوع در محافل اروپایی مطرح گشته که اطلاعات ذخیره شده در خاک آمریکا ممکن است از سوی سازمان امنیت ملی آن کشور مورد استفاده قرار گیرند و به همین دلیل در این مدت شاهد احداث دیتاسنترهای متعدد در خاک این قاره، توسط شرکت های آمریکایی بوده ایم.

پل نمیتز، یکی از مدیران کمیسیون اروپا، احداث مراکز جدید در قاره مذکور را «شاهدی» بر این امر دانست که این منطقه «در حال تبدیل شدن به یک مرکز قابل اعتماد برای نگهداری داده هاست.»

unnamed.0

لازم است اضافه کنیم که هر یک از پایگاه های داده ای یاد شده در زمینی به مساحت ۱۶۶۰۰۰ متر مربع احداث خواهند شد و اپل نیز وعده داده که بومیان آن مناطق از مزایای این پروژه ها بهره مند خواهند گردید.

تأسیساتی که قرار است در ایرلند برپا شود شامل یک فضای روباز برای آموزش و مسیرهای پیاده روی خواهد بود و بناست که نهال درختان بومی آن منطقه نیز در محوطه پیرامونی اش کاشته شود.

در عین حال، حرارتی که از سرورهای مستقر در مرکز Viborg تولید خواهد شد، برای گرم کردن منازل بومیان آن منطقه مورد استفاده قرار می گیرد.

استفاده از انرژی های تجدید پذیر در هر دوی این مراکز نشان دهنده پایبندی اپل به تعهداتش در مورد کاربرد انرژی های سبز است. در اوایل همین ماه نیز، کوپرتینویی ها اعلام کردند که در نظر دارند ۸۵۰ میلیون دلار را در ساخت یک مرزعه عظیم خورشیدی برای تأمین برق دفاتر جدیدشان در سراسر جهان صرف نمایند.

کوک در این رابطه اظهار داشت: «ما در اپل می دانیم که تغییرات آب و هوایی حقیقت دارد. زمان صحبت در این رابطه به سر آمده و حالا وقت عمل است.»

کمپانی مورد بحث در اطلاعیه ای که برای تأسیس این دو پایگاه منتشر ساخت، تصریح کرده که این پروژه ها در راستای کمک به اقتصاد اروپا کلید خواهند خورد.

این شرکت یادآور شده که هم اکنون به صورت مستقیم ۱۸۳۰۰ نفر را در ۱۹ کشور اروپایی در استخدام خود دارد و تنها در ۱۲ ماه گذشته ۲۰۰۰ فرصت شغلی جدید را ایجاد نموده است.

اهالی کوپرتینو همچنین اعلام کرده اند که در سال ۲۰۱۴ میلادی به همراه شرکت های اروپایی بیش از ۷.۸ میلیارد یورو را در این قاره صرف نموده و امید دارند که با اقداماتی از این ذست، ارادت خاصشان را به اروپا نشان دهند.

نظرات ۱۴
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato