سامسونگ با خرید مگنا، جای پایش را در بازار خودروهای برقی محکم خواهد کرد

سامسونگ با خرید مگنا، جای پایش را در بازار خودروهای برقی محکم خواهد کرد

سامسونگ می خواهد مطمئن شود که همچون بازار موبایل، جایگاه محکمی نیز در صنعت خودرو دارد. این شرکت کره ای در حال حاضر مشغول مذاکره با مدیران کمپانی Magna International است تا واحد تولید باتری آن به نام Magna Steyr را خریداری کرده و با بخش SDI خود الحاق نماید.

در ادامه این مطب با دیجیاتو همراه باشید.

واحد SDI سامسونگ (که در زمینه تولید نمایشگر و تجهیزات اینترنت و اینترفیس های دیجیتالی فعالیت می کند) به تازگی قرارداد بزرگی را با BMW به امضا رسانده و قرار است که به موجب آن باتری های خودروی برقی i3 و ماشین هیبریدی i8 این خودروساز آلمانی را تأمین کند.

این کمپانی همچنین، درسال جاری میلادی، هشت درصد از باتری های های تسلا را نیز تولید خواهد کرد (و در حال حاضر نیز مشغول مذاکره با تسلاست تا سهم خود را افزایش دهد).

روشن است که سامسونگ با فعالیت بیشتر در این عرصه می تواند به رقیبی جدی برای پاناسونیک بدل شود که در حال حاضر بزرگ ترین تأمین کننده باتری برای تسلاست (این خودروساز هم اکنون کارخانه باتری سازی Gigafactory را هم در دست احداث دارد).

اگر خاطرتان باشد، Magna یکی از شرکت هایی بود که طبق شایعات، اپل برای ساخت خودروی برقی خود با آن مذاکره کرده بود.

به سادگی می توان دریافت که این اقدام چشم بادامی ها می تواند واکنشی باشد به خبرهایی که پیشتر در مورد تصمیم اپل برای ساخت یک خودروی برقی منتشر گشته بود.

از طرف دیگر، این امر را می توان بخشی از استراتژی کلی تر سامسونگ برای حضور در بازارهای جدید تفسیر کرد: بازاری که در آن قطعات مورد نیاز همه تولید می شوند و سود خوبی هم برای چشم بادامی ها دارد.

یادمان نرود که تلاش های اولیه این شرکت برای حضور در بازار چیپ های حافظه، چیپست و LCD، ایجاد تحول در بازار اسمارت فون ها و تلویزیون های HD را برای سامسونگ امکان پذیر نمود.

بنابراین جای هیچگونه تعجب نخواهد بود اگر خودروهای برقی آینده، همراه با فناوری های سامسونگ ارائه گردند.

نظرات ۲۸
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato