سامسونگ سودای رسیدن به فناوری 5 نانومتری در چیپست هایش را در سر دارد

سامسونگ سودای رسیدن به فناوری 5 نانومتری در چیپست هایش را در سر دارد

سامسونگ هم اکنون در خط مقدم توسعه چیپست های موبایل قرار دارد و انتظار می رود که پرچمدار آتی خود را همراه با چیپست ۱۴ نانومتری اگزینوس ۷۴۲۰ که ساخت خودش هم هست ارائه نماید.

چندی پیش هم در خبرها داشتیم که این کمپانی به فناوری ساخت چیپست های ۱۰ نانومتری FinFET دست یافته است. اما پایان این تکنولوژی ها در کدام نقطه قرار دارد. آیا پس از ارائه چیپست هایی که اندازه یک ناخن را دارند و توانشان از کامپیوترهای دسکتاپی هم بیشتر است، باز هم شاهد خرق عادتی دیگر از سوی فعالان این صنعت خواهیم بود.

به نظر می آید که خط پایان در فناوری چیپست های ۵ نانومتری قرار داشته باشد چراکه کیم کینام در کنفرانس ISSCC که هم اکنون در حال برگزاری است تأیید کرده که تا رسیدن به فناوری ۵ نانومتری هیچگونه مانع بنیادینی پیش روی سامسونگ قرار ندارد.

باید به اطلاع تان برسانیم که چشم بادامی های کره ای با ادغام نمودن برخی تکنولوژی های تولید، راه را برای کوچک تر نمودن هر چه بیشتر تراشه های تولیدی خود و رسیدن به رکورد ۳.۲۵ نانومتر هموار نموده اند.

اما روشن است که تا تحقق این موضوع، هنوز هم راه درازی در پیش است و باید منتظر ماند و دید که این گفته آقای کیم تا چه اندازه صحت دارد.

نظرات ۹
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato