مدیر بخش طراحی HTC، از داستان تکامل سری One سخن می گوید

مدیر بخش طراحی HTC، از داستان تکامل سری One سخن می گوید

گمانه زنی ها، شایعات و تصاویر لو رفته کاملا صحیح بودند؛ HTC پرچمدار جدیدش را با کوچک ترین تغییرات ظاهری نسبت به سال گذشته به بازار عرضه کرد. حالا شرکت تایوانی از ادعاهای خود در خصوص برتری اولتراپیکسل کوتاه آمده و در محصول جدید، سنسور دوربینی ۲۰ مگاپیکسلی در قاب پشتی M9 خودنمایی می کند.

بسیاری از کاربران می گویند که این شرکت با کمبود نوآوری مواجه گشته و نمی تواند محصولی با طراحی جدید عرضه کند. اگر چه One از یک طراحی بی نظیر بهره می گیرد اما نمی توان حق را هم به این دسته از کاربران، نداد.

حال مدیر ارشد بخش طراحی HTC، آقای کلود زلوگر، لب به سخن گشوده و از دلایل تیمش برای استفاده از یک طراحی تقریبا مشابه می گوید؛ در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

در مصاحبه ای که آقای زلوگر با سایت The Verge داشته، تلاش می کند تا دلایل استفاده ی شرکت تایوانی، از یک طراحی مشابه را توجیه کند. او توانسته تایوانی ها را متقاعد کند تا محصولی اصیل و با اصل و نسب داشته باشند؛ حال وقتی شخصی از راه دور هم چشمش به این موبایل بخورد، می داند که آن، یک HTC است.

از سوی دیگر او می گوید در این محصول تغییرات بسیار ناچیزی صورت گرفته اند که آن را «کامل تر» می کنند. کیفیت پرچمداران HTC، حالا در بازار تبدیل به یک «نماد» شده و مدیران این شرکت تمایلی به از دست دادن این موقعیت ندارند.

myapps_claudezellweger_sld2

Zellweger معتقد است توانسته محصولی را طراحی کند که از برترین مشخصه های M7 و M8 بهره گرفته است؛ اگرچه این تغییرات با نگاهی گذرا، قابل مشاهده نیستند اما حالا ماشین های ساخت این بدنه ی یکپارچه و با کیفیت، به جای ۱۵۰ دقیقه (در M7) به ۳۰۰ دقیقه کار بر روی بدنه ی هر یک از پرچمداران می پردازند. مشخصه های اینچنینی، باعث گشته اند تا کاربران عاشق کیفیت ساخت بالا و طراحی این محصول شوند.

در هر صورت، Zellweger معتقد است اگرچه در ظاهر تغییر خاصی میان M9 و دو پرچمدار سابق نمی بینید، اما HTC توانسته در این زمینه به تکامل برسد و حالا بهترین طراحی خود را با One M9 به کاربران عرضه کند.

در این بخش می توانید قسمتی از مصاحبه ی سایت The Verge با آقای Zellweger را به زبان اصلی مشاهده نمایید.

نظرات ۱۸

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato