کمپانی JDI از تولید انبوه نمایشگرهای Quad HD با فناوری تاچ In Cell خبر داد

کمپانی JDI از تولید انبوه نمایشگرهای Quad HD با فناوری تاچ In Cell خبر داد

تاچ In-Cell فناوری فوق العاده ایست و صرفا یک نگاه کوچک به نمایشگر آیفون ۶ این مسأله را روشن می کند. به لطف این تکنولوژی دیگر نیازی به یک لایه تاچ اختصاصی نخواهد بود و حسگرها در خود پکیج نمایشگر قرار داده می شوند.

علاوه بر این، ضخامت نمایشگر کمتر شده و به خاطر نبود هوا میان پنل و اجزای داخلی، بدنه محصول قطر کمتری می یابد و نمایشگرها نیز رسپانسیوتر شده و اینطور به نظر می رسد که گویی تصویر درست زیر شیشه قرار دارد.

تا به امروز دستیابی به فناوری تاچ In-Cell در نمایشگرهای با رزولوشن بالاتر به مراتب دشوارتر بوده و دست کم تولید آن در مقیاس های وسیع که اینگونه بوده است. اما حالا JDI که در واقع از الحاق سونی، هیتاچی و توشیبا پدید آمده و در زمینه تولید نمایشگر فعالیت دارد اعلام کرده که به فناوری تولید انبوه نمایشگرهای Quad HD با تکنولوژی تاچ In-Cell دست یافته است.

در ادامه این مطلب با دیجیاتو همراه باشید.

به این ترتیب، راه برای ساخت تلفن های هوشمندی با نمایشگرهای باریک تر و البته زیباتر Quad HD هموار خواهد شد و چون شرکت  JDI از روش مقرون به صرفه  LTPS (پلی سیلیکون با دمای پایین) در فرایند ساخت آنها بهره می گیرد، کاربرد چنین نمایشگرهایی دیگر به معنای مصرف زیاد باتری نخواهد بود.

گفته می شود که اپل چندی پیش ۱.۷ میلیارد دلار را به شرکت JDI تزریق کرده تا فرایند تولید انبوه این نمایشگرها را آغاز کند، با این همه، هنوز مشخص نیست که تأسیسات تولیدی آن در کدام نقطه بنا خواهند شد.

JDI

نظرات ۲۵

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato