تبدیل جایگزین همه درگاه ها برای مک بوک جدید؛ 79 دلار

تبدیل جایگزین همه درگاه ها برای مک بوک جدید؛ 79 دلار

تبدیل جایگزین همه درگاه ها برای مک بوک جدید؛ 79 دلار

اپل امشب در کنفرانس Spring Forward علاوه بر ساعت هوشمند اپل واچ، از مک بوک جدید ۱۲ اینچی رونمایی کرد. این مک بوک که حدود ۹۰۰ گرم وزن دارد، به طرز خیره کننده ای باریک است. اپل برای کاهش ضخامت آن به ۱۳ میلی متر، به راه های مختلفی متوسل شده از جمله این که به جز جک ۳.۵ میلی متری صدا، تمام درگاه ها را حذف کرده و به جای همه آن ها یک درگاه USB نوع C قرار داده است.

بنابراین از هر نوع کابلی که بخواهید استفاده کنید، ابتدا سیم تبدیل آن به USB نوع C را تهیه کنید. همچنین اگر قصد داشته باشید هم مک بوک را شارژ کنید و هم از یک درایو USB استفاده کنید، چاره ای جز این کار ندارید. از طریق این تبدیل درگاه می توانید USB، VGA و سیم شارژ را به مک بوک وصل کنید. اپل خودش هم چاه کنده و هم آن را پر کرده است. اما به چه بهایی؟ ۷۹ دلار ناقابل.

اگر تنها به تبدیل USB استاندارد نیاز دارید، ۱۹ دلار برایتان خرج بر می دارد و برای هر یک از تبدیل های HDMI و VGA نیز باید ۷۹ دلار دیگر بپردازید. ضمناً تبدیلی برای کارت حافظه SD و کابل Lan وجود ندارد و برای این کار، باید یک تبدیل دیگر را به تبدیل USB استاندارد وصل کنید؛ کلی سیم پشت سر هم.

برای خرید شارژر جداگانه مک بوک جدید نیز باید ۷۸ دلار هزینه کنید، ۲۹ دلار برای سیم دو متری و ۴۹ دلار برای آداپتور که هر یک جداگانه به فروش می رسند. بنابراین با خرید مک بوک جدید که از ۱۲۹۹ دلار شروع می شود، باید کلی هم خرج تبدیل و سیم کنید؛ اپل برای جیبتان نقشه کشیده است.

نظرات ۲۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل