سونی موبایل ۱۰۰۰ کارمند خود در سوئد را اخراج می کند

سونی موبایل ۱۰۰۰ کارمند خود در سوئد را اخراج می کند

بخش موبایل سونی حداقل بر اساس گزارش ها روزگار خوشی را پشت سر نمی گذارد. این بخش علی رغم تولید محصولات قابل قبول و حتی به باور بسیاری مطلوب، نتوانسته فروش و سود دهی مناسبی را تجربه نماید و لذا مدیران شرکت باید به دنبال راهکارهایی باشند تا برای بقا و ادامه ی رقابت هزینه های اضافی را حذف نمایند.

یکی از این راهکارها مسلماً اخراج منابع انسانی مازاد است، روشی ناخوشایند که البته ظاهراً و به نقل از یک منبع سوئدی، سونی قصد دارد آن را مجدداً در مورد ۱۰۰۰ نفر از کارمندان دفترش در همین کشور (سوئد) اعمال نماید.

در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

طبق اخبار رسیده غول تکنولوژی ژاپنی بنا دارد تا ۱۰۰۰ نفر از کارمندانش در شهری به نام Lund واقع در جنوب سوئد را از کار اخراج کند. سونی موبایل در این شهر حدود ۱۸۰۰ نفر را در استخدام خود دارد و از مشاوره ۴۰۰ نفر دیگر نیز بهره مند است و البته به نظر می آید این اعداد به زودی با کاهشی قابل توجه روبرو خواهند گشت.

قبلاً و در ماه ژانویه مدیران سونی در توکیو گفته بودند که قصد تعدیل ۲۱۰۰ شغل را از مجموعه شان  در سراسر جهان دارند و اکنون بر حسب شواهد دفتر کمپانی مورد بحث در سوئد نقش بزرگی را در این برنامه ایفا خواهد کرد.

در همین راستا ژاپنی ها قبلاً هم عذر ۸۰۰ نفر از نیروهاشان در چین را خواسته بودند.۸۵۰ نفر از اعضای انجمن فارغ التحصیلان مهندسی در سوئد در دفتر Lund سونی مشغول به کار هستند و اکنون سران این انجمن از شنیدن خبر یاد شده به شدت ناخوشنود شده اند.

آنها گفته اند تعدیل منابع انسانی و حذف موقعیت های شغلی تاسف برانگیز است و همچنین خواسته اند مقامات محلی نیز نسبت به این موضوع واکنش داشته باشند.

سونی سال گذشته اعلام کرده بود که در ۲۰۱۵ تمرکزش را بر روی محصولات پرچمدار و همینطور ایجاد شرایط بهتر در بازار ایالات متحده آمریکا خواهد گذاشت. آنها همچنین تصمیم گرفته اند تا بازار چین را نیز ترک نمایند که البته این مسئله با توجه به شدت رقابت در کشور مورد اشاره و شرایط فعلی کمپانی ژاپنی به نظر کاملاً تصمیمی درست و منطقی می آید.

با توجه به تفاسیر صورت پذیرفته باید دید که از این پس برای سونی چه رخ خواهد داد، کمپانی مذکور ظرف چند ماه آینده احتمالاً موبایل پرچمدار جدیدش یعنی اکسپریا Z4 را رونمایی خواهد نمود و امیدوار است با معطوف کردن توجهات به خود توسط این محصول شرایط تا حدی به نفعش تغییر کند.

نظرات ۱۴
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato