راهنمای خدمات الکترونیک: نقشه آنلاین ترافیک راه های کشور

راهنمای خدمات الکترونیک: نقشه آنلاین ترافیک راه های کشور

«بسیار سفر باید تا پخته شود خامی»؛ این یکی از جملات معروفی است که بارها به کاربرده یا از زبان دیگران شنیده ایم. این ضرب المثل قدیمی، اشاره به سختی های سفر، دست و پنجه نرم کردن با مشکلات بوجود آمده در راه و همچنین تاثیر گرفتن از فرهنگ ها و آثار شهرهای مختلف دارد.

هر چند امروزه با وجود هواپیما، قطار و اتوبوس های مدرن، سختی های راه تا حدودی کم شده ولی هنوز سفر با اتومبیل شخصی یکی از جذاب ترین و پرطرفدارترین انواع مسافرت در بین ایرانیان است.

البته سفر با خودروهای شخصی، شاید سختی های سال های دور را نداشته باشد و با استفاده از فناوری های نوین در صنعت اتومبیل و راهداری، مشقت ها و خطرات این نوع مسافرت ها کمتر گردیده که سبب دلچسب شدن سفر با اتومبیل شده.

امروزه، فناوری های نوین در جاده ها، تردد وسایل نقلیه در مسیرهای مختلف را هوشمند ساخته که یکی از این موارد، اطلاع آنی از وضعیت راه هاست. قبلا در مطلبی راهکار و سامانه اطلاع از وضعیت آب و هوای جاده های کشور را معرفی کرده و نحوه استفاده از آن را برایتان شرح دادیم.

در این مطلب قصد داریم که نحوه اطلاع آنلاین از وضعیت ترافیک راه ها و جاده های کشور را به شما معرفی نماییم تا بتوانیم در لذت مسافرت شما شریک باشیم. در ادامه همراه دیجیاتو بمانید.

نقشه ترافیکی بر خط جاده ها و راه های کشور

برای بررسی اینترنتی و آنلاین ترافیک جاده ها و راه های کشور می توانید به آدرس نقشه ترافیکی بر خط مراجعه کنید. صفحه اول سیستم یاد شده را در زیر مشاهده نمایید.

نقشه ترافیکی بر خط راه ها
نقشه ترافیکی بر خط راه ها

همانطور که می بینید در میان صفحه، نقشه ای از کشور وجود دارد که استان ها در آن مشخص شده اند.

تصویر نقشه جهت انتخاب استان مورد نظر
تصویر نقشه جهت انتخاب استان مورد نظر

اگر نشانگر ماوس را روی استان مورد نظر ببرید متوجه خواهید شد که امکان کلیک کردن وجود دارد. کافی است روی استان مورد نظرتان کلیک نمایید تا نقشه راه های آن به همراه راهنما برایتان نمایان شود.

در زیر تصویر نقشه راه چند استان را مشاهده می نمایید.

ترافیک راه های استان مازندران
ترافیک راه های استان مازندران
ترافیک راه های استان خوزستان
ترافیک راه های استان خوزستان
ترافیک راه های استان خراسان رضوی
ترافیک راه های استان خراسان رضوی

شایان ذکر است که این نقشه هر ۱۵ دقیقه یکبار به روز می گردد و بهتر است در زمان مشاهده تصویر ترافیکی هر استان به تاریخ و ساعت ذکر شده در بالای نقشه توجه کنید.

این نقشه توسط مرکز مدیریت راه های کشور، وابسته به سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای، ایجاد شده و پشتیبانی می گردد.

نظرات ۹
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato