سامسونگ در حال توسعه یک موبایل خمیده و انعطاف پذیر است

سامسونگ در حال توسعه یک موبایل خمیده و انعطاف پذیر است

شرکت ال جی مدتیست که با خط تولید اسمارت فون های سری G Flex، توانسته هویت خود را در زمینه تلفن های خمیده،‌ بیابد. G Flex، موبایلی واقعا خمیده است که قابلیت انعطاف پذیری را نیز می توان در آن دید.

اما در این میان، شرکت هم وطن ال جی، یعنی سامسونگ هنوز نتوانسته به چنین پیشرفتی دست یابد. شایعات زیادی وجود دارند که خبر از کار کردن سامسونگ بر روی یک اسمارت فون خمیده ی انعطاف پذیر می دهند. اخیرا نیز سازمان ثبت پتنت ها و علائم تجاری، پتنتی را منتشر نموده که مربوط به موبایلی خمیده از سوی سامسونگ می شود. در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

این پتنت البته در سه ماهه دوم سال ۲۰۱۴ به ثبت رسیده و این طور که گفته می شود، مربوط به موبایلی است که در کنار داشتن شاسی و نمایشگر خمیده، از قابلیت انعطاف پذیری نیز برخوردار است.

همانگونه که در تصویر فوق نیز مشاهده می کنید، اینچنین برداشت می شود که سامسونگ تلاش می کند تا موبایلی واقعا خمیده را توسعه دهد و این بار صرفا به کج کردن لبه ی صفحه نمایش، اکتفا نکند. بخش زرد رنگ،‌ یعنی شاسی این گجت نیز به شکل کامل قابلیت انعطاف پذیری را در خود دارد؛ باتری مخصوصی نیز در این تلفن همراه به کار خواهد رفت که با خم شدن، آسیب نبیند.

شرکت کره ای سامسونگ پیشتر نیز به ما نشان داده بود که نمایشگرهای خم شونده،‌ صرفا متعلق به فیلم های علمی-تخیلی نیستند و احتمالا دارد با ساخت سایر اجزای تلفن همراه به شکل خمیده، بالاخره بتوانیم موبایلی در دست بگیریم که به راحتی قادر به خم کردن آن و برگرداندنش به شکل عادی بوده و البته از بابت افتادن آن نیز نگرانی به دل راه ندهیم.

نظرات ۹

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato