یوتوب احتمالا یک سرویس ویدیویی پولی را راه اندازی خواهد کرد

یوتوب احتمالا یک سرویس ویدیویی پولی را راه اندازی خواهد کرد

یوتوب احتمالا یک سرویس ویدیویی پولی را راه اندازی خواهد کرد

این اواخر، یوتوب اوضاع مالی خوبی نداشته و علیرغم تعداد بالای دنبال کنندگانش، از نظر مالی در شرایط بدی به سر می برد. بسیاری حتی ابراز نگرانی کرده اند که شاید این واحد از گوگل، که سابقه ای ده ساله هم دارد، به زودی منحل گردد.

همین مسأله، مدیران این غول آمریکایی را به فکر چاره اندیشی انداخته و این سوال را در ذهن آنها به وجود آورده که چگونه ممکن است با یک میلیارد بیننده، سودی نداشته باشند؟

از این رو، احتمال دارد که در آینده، مشاهده برترین محتوی سایت مذکور مستلزم عضویت پولی در آن شود. براساس اظهار نظری که در گزارش Variety آمده، مشخص شده که این سایت ویدئویی متعلق به گوگل هم اکنون «راه اندازی سرویس پخش ویدئوی پولی خود را بررسی می کند».

انتظار می رود که این سرویس امکان پخش محتوی ویدئویی مشخص و بدون تبلیغات را در ازای دریافت مبلغی به عنوان حق اشتراک برای کاربرانش فراهم نماید.

در ادامه این مطلب با دیجیاتو همراه باشید.

سرویس مذکور احتمالا به ارائه ویدیوهایی از کانال های منتخب یوتوب خواهد پرداخت که تحت عنوان YouTube Originals کار خود را آغاز خواهد کرد.

اگر چنین خبری صحت داشته باشد انتظار می رود که سرویس جدید شباهت زیادی به Youtube Music Key داشته باشد که آن نیز دسترسی کاربران به موزیک ویدیوهای منتخب و همچنین پخش رایگان ترک های موسیقی از Google Play Music را در ازای دریافت مبلغ ماهانه ۷.۹۹ دلار به عنوان حق اشتراک فراهم می کند.

حرکت این سایت به سمت یک الگوی اشتراکی را می توان به عنوان پاسخی تعبیر نمود که گوگل به فشارهای وارده از سوی رقبایی چون Vimeo، Hulu و مانند آن داده است.

این سایت ها در واقع تولیدکنندگان ویدیو و ستارگان یوتوب را ترغیب می کنند که در ازای دریافت درصدی از درآمد حاصله از تبلیغات، آثارشان را روی آنها آپلود نمایند.

روشن است که یوتوب با معرفی یک سرویس اشتراک پولی نه تنها قادر خواهد بود درآمد بیشتری را عاید سازندگان ویدیوهایش نماید، بلکه می تواند این واحد گوگل را از خطر فروپاشی نجات دهد.

نظرات ۹

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل