نینتندو می گوید بازی های موبایل را عمدتا خودش خواهد ساخت

نینتندو می گوید بازی های موبایل را عمدتا خودش خواهد ساخت

علی رغم قرارداد نینتندو با DeNA در جهت ساخت بازی های ویدیویی برای موبایل، ایواتا وعده داده که بازی های موبایل عمدتا توسط تیم های داخلی و درون مجموعه نینتندو ساخته می شود و DeNA تنها همکار آن ها در این زمینه خواهد بود.

بنابراین ماریو و زلدا به همین راحتی قرار نیست به دست توسعه دهندگان خارجی بیفتند. ایواتا به تایم گفت: "توسعه بازی های دستگاه های هوشمند عمدتا توسط نینتندو انجام خواهد شد". در همین حین، DeNA به وظایف خود در سوی دیگر قرارداد عمل خواهد کرد.

در توضیحات تکمیلی خود ایواتا می گوید: "DeNA دانشی گسترده در حوزه توسعه سرویس ها دارد و اولویت مدیریت آن ها در بخش سرویس محور است."

اینکه این بازی ها چگونه به نظر می رسد هنوز مشخص نیست. DeNA تجارت خود را بر پایه بازی های رایگان بنا کرده، اگرچه ایواتا تائید نمی کند که نینتندو همین مسیر را قطعا پیش خواهد گرفت: "ما کاری نمی کنیم که به تصور مردم از برند نینتندو آسیبی برساند."

نینتندو تجربه چندان بالایی در زمینه بازی های رایگان ندارد اما اخیرا عنوانی برای ۳DS با نام Pkemon Shuffle منتشر کرده. البته، نینتندو قرار نیست بازار کنسولی را ترک کند، ایواتا همزمان با اعلام خبر ساخت بازی برای موبایل اعلام کرد که آن ها سال بعد از کنسول نسل بعدی خود رونمایی خواهند کرد.

ویجیاتو

نظرات ۵

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato