پیش نمایش جدید ویندوز ۱۰، بدون مرورگر اسپارتان عرضه می گردد

پیش نمایش جدید ویندوز ۱۰، بدون مرورگر اسپارتان عرضه می گردد

مایکروسافت امروز نسخه پیش نمایش جدیدی از ویندوز ۱۰ را ارائه کرد؛ این نسخه البته در روزهای گذشته به بیرون درز کرده و در فضای مجازی برای دانلود نیز قرار گرفته بود.

پیش نمایش قبلی تقریبا دو ماه پیش به کاربران عرضه گشته بود و مایکروسافت در تلاش است تا به شکل منظم، این نوع از نسخه ها را به کاربران رسانده تا بتواند نظرات آنها را در نسخه ی اصلی ویندوز ۱۰، اعمال نماید.

مایکروسافت پیشتر وعده داده بود که در این نسخه، شاهد حضور اسپاران،‌ جانشین اینترنت اکسپلورر باشیم اما متاسفانه، در پیش نمایش تازه نیز خبری از این مرورگر نخواهد بود و در این زمینه، شرکت مورد بحث نتوانسته به وعده اش عمل کند. بدون اسپارتان، نسخه ی جدید صرفا یک بروز رسانی بسیار کوچک برای وضعیت ظاهری ویندوز ۱۰ است. در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

کلید استارت حالا شفاف شده و میتوان پایین آن را نیز دید؛ قابلیت کشیدن و رها کردن اپلیکیشن ها و منظم نمودن آنها نیز به نسخه جدید افزوده شده است. در دسکتاپ مجازی یا virtual desktop نیز حالا می توان اپلیکیشن ها را کشیده و در هر دسکتاپ که تمایل دارید رها سازید. دسکتاپ مجازی در بخش نوار وظیفه قرار گرفته و همین امر موجب کاهش گیج شدن کاربران در خصوص استفاده از این ویژگی جدید می گردد.

windows10cortana1_1020.0

کورتانا در نسخه قبلی نیز حضور داشت اما صرفا در ایالات متحده می شد از آن استفاده کرد؛ در نسخه ی جدید، این دستیار صوتی در کشورهای چین، انگلستان، فرانسه، ایتالیا و اسپانیا نیز در دسترس است. Gabe Aul، یکی از مسئولان بخش ویندوز مایکروسافت در این خصوص می گوید:‌ «کورتانا یک ویژگی بسیار جدید برای ویندوز است، از همین رو، تلاش داریم تا هر چه سریع تر، باگ های مربوط به آن را کاهش داده و امکانات بیشتری را نیز به آن اضافه کنیم.»

مایکروسافت همچنین سرعت اتصال ویندوز به شبکه های بیسیم Wi-Fi را نیز افزایش داده است. نرم افزار Photos هم از طرف دیگر دست خوش تغییرات و بهبود هایی گشته که از آنها می توان به اضافه شدن یک کاشی زنده برای تصاویر OneDrive و پشتیبانی از فرمت RAW  اشاره داشت. غول نرم افزاری همچنین پشتیبانی از قلم های هوشمند را نیز در نسخه ی پیش نمایش جدید ارتقا داده است.

input-panel.0

Gabe Aul با وبسایت Verge نیز به گفتگو نشسته و در خصوص نسخه ای که در روزهای پیش لو رفته، گفت که آن نسخه، چیزی نیست که امروز شاهدش هستید. آن نسخه صرفا یکی از انتخاب های ما برای نهایی شدن و انتشار بود که البته همچنان باگ های زیادی در آن دیده می شد و رفع نشده بودند، اما در این پیش نمایش رسمی (۱۰۰۴۱)، می توانید از قابلیت های بیشتری بهره گرفته و شاهد اختلالات کمتری نیز باشید.

وی همچنین در خصوص انشار غیرقانونی ۱۰۰۳۶ می گوید که مایکروسافت اصلا از وضعیت پیش آمده خشنود نیست زیرا ۱۰۰۳۶ به هیچ عنوان به اندازه ۱۰۰۴۱ قادر به گرازش باگ ها نبوده و در مجموع هم مایکروسافت نمی تواند به باگ های رخ داده دسترسی داشته باشد، در نتیجه استفاده ی کاربران از این نسخه برای مایکروسافت بی فایده است. از سوی دیگر ۱۰۰۴۱ به شکل قانونی انتشار یافته و در صورت رخ دادن هر گونه مشکل برای استفاده کنندگان، بازخوردها برای شرکت یاد شده ارسال می گردند و در نسخه های بعدی نیز به طور کامل شاهد رفع آن مشکلات خواهیم بود.

به نظر می رسد شرکت مذکور قصد دارد به چرخه عرضه ی نسخه های پیش نمایش سرعتی بالاتر دهد و به شکل ماهانه، دست کم یکی از آنها را در اختیار کاربران مشتاق بگذارد؛ آنچنان که Aul می گوید، احتمال اینکه در یک ماه شاهد عرضه چند پیش نمایش باشیم نیز وجود دارد.

نظرات ۲۴

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato