معرفی فتومتر؛ اپلیکیشنی برای اندازه گیری ابعاد اشیاء با دوربین موبایل

معرفی فتومتر؛ اپلیکیشنی برای اندازه گیری ابعاد اشیاء با دوربین موبایل

اپلیکیشن ها از پس کارهای فوق العاده ای بر می آیند. یکی از آنها، اندازه گیری دقیق طول و عرض اشیاست؛ آن هم زمانی که خط کش و متر و کولیس در دسترسمان نیست.

فتومتر یک اپلیکیشن خوب ایرانی است که از طریق گرفتن عکس، با دقت تمام ابعاد اشیاء درون کادر را می سنجد.

در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

مبنای اندازه گیری در فتومتر، مقایسه اشیاء با شاخص است؛ شاخص هایی که به طور پیش فرض در اپلیکیشن وجود دارند یا آنهایی که خودتان برای اپ تعریف می کنید. نکته مهم در مورد اندازه گیری با فتومتر، انتخاب شاخص مناسب برای هر اندازه گیری است.

فرض کنید که بخواهید قطر یک شی دایره ای شکل را اندازه بگیرید؛ وسیله ای که تخمین می زنید تقریبا هم قد و قواره یک سی دی باشد. پیش از اندازه گیری، باید شاخص مناسب آن را از منوی شاخص ها انتخاب نمایید. قطر یک CD معمولی (۱۲۰ میلی متر) می تواند شاخص مناسبی برای مقایسه آن با شی شما محسوب گردد.

Photometer 2

حالا از شی مورد نظر عکس می گیرید. در این عکس، دو خط قرمز رنگ نمایانگر ابعاد شاخص شماست. کاری که شما می بایست انجام دهید، مماس کردن خطوط سبز رنگ بر لبه های بالا و پایین شیئی است که از آن عکس گرفته اید. با این کار، خواهید دید که اپلیکیشن قطر وسیله دایره ای شکل شما را تخمین زده و واقعا هم این کار را با دقت انجام می دهد.

البته برای رسیدن به اندازه دقیق، باید ضوابطی را در عکاسی و انتخاب شاخص رعایت کنید که در بخش راهنمای اپلیکیشن آمده است. از دیگر امکانات عالی فتومتر هم می توان به تخمین اندازه اشیا در تصاویر گالری و چرخاندن تصویر برای اندازه گیری آسان تر اشاره نمود.

فتومتر با قیمت هزار تومان برای سیستم عامل اندروید عرضه شده و با امکانات خوبی که دارد، کاملا با نمونه های مشابه خارجی رقابت می کند. توصیه می کنیم حتما این اپلیکیشن را امتحان کنید.

فتومتر
  • فتومتر
  • قیمت: ۱۰۰۰ تومان
  • سازنده: سیاوش حکمت نیا
  • سیستم عامل: اندروید
  • حجم: ۱.۱ مگابایت
دانلود

کافه‌بازار

ویجیاتو

نظرات ۵

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato