ریزر و Leap Motion با همکاری یکدیگر هدست واقعیت مجازی می سازند

ریزر و Leap Motion با همکاری یکدیگر هدست واقعیت مجازی می سازند

چند ماه پیش، کمپانی Leap Motion اعلام کرد که می خواهد هدست واقعیت مجازی بسازد که در آن می توانید با دستان خود همه چیز را کنترل کنید و دیگر نیازی به کنترلرهای بازی نخواهید داشت.

برای اینکه چنین چیزی به واقعیت بپیوندد، باید یک هدست واقعیت مجازی معمولی، همانند آنچه که این روزها شرکت ها معرفی می کنند، را با سنسورهای Leap Motion در یک بسته ارائه داد. این دقیقا همان کاری است که ریزر و لیپ موشن قرار است با یکدیگر انجام دهند.

اگر در مورد OSVR ریزر شنیده باشید، حتما اطلاع دارید که هدست واقعیت مجازی ریزر همانند دیگر هدست ها از ویژگی های معمول برخوردار است اما اگر بخواهید هزینه بیشتری بپردازید، می توانید مدلی از آن را تهیه کنید که سنسورهای لیپ موشن درون آن قرار دارد.

در صورتی که سنسورهای لیپ موشن درون هدست های واقعیت مجازی قرار بگیرد، نیاز کاربران به هر گونه کنترلری شدیدا کاهش پیدا می کند، مگر در مواقع خاص. می توانید با چند ژست حرکتی خاص، هر کاری که لازم باشد را انجام دهید.

لیپ موشن می گوید در کنار هم قرار گرفتن دو تکنولوژی مذکور، می تواند کار را برای توسعه دهندگان ساده تر کرده، چرا که مجبور نیستند دو بار کدنویسی کنند. نتیجه این خواهد شد که کاربران هم تجربه ای کامل تر و فراگیر را به دست می آورند.

OSVR اولین قدم لیپ موشن است. آن ها می خواهند سنسورهای شان را در هدست های بیشتری بگنجانند. مایکل باکوالد، مدیر عامل Leap Motion معتقد است که تکنولوژی آن ها و واقعیت مجازی، ذاتا مناسب یکدیگر اند. وی می گوید لحظه ای که مردم هدست را روی سر خود می گذارند، خواهان لمس اشیاء و تعامل با محیط اطراف شان هستند.

البته تا به ثمررسیدن فعالیت های لیپ موشن هنوز فرصت باقیست. اما اگر می خواهید برنامه، بازی یا محتوایی برای OSVR توسعه دهید، تا ماه مه صبر کنید و منتظر عرضه مدل های اولیه کیت های توسعه باشید.

ویجیاتو

نظرات ۹

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato