Olio قصد دارد با حذف اپلیکیشن ها ساعت هوشمند ایده آل را بسازد

Olio قصد دارد با حذف اپلیکیشن ها ساعت هوشمند ایده آل را بسازد

اگر در دنیای آیفون زده امروز بگویید که اپلیکیشن ها بی فایده هستند، احتمالاً از جامعه استارت آپ ها طرد می شوید. اما این دقیقاً همان چیزی است که طراحان [شجاع] شرکت Olio به آن اعتقاد دارند؛ آن ها مشغول ساخت ساعت هوشمندی زیبا با قابلیت های مینیمال هستند.

Olio مدت ها به صورت پنهانی فعالیت می کرده (در حقیقت هیچ چیزی نمی فروخته) است. استیو جکابز (Steve Jacobs)، از طراحان سابق اپل و HP مدیریت شرکت را بر عهده دارد بنابراین نمی توان آن را یک استارت آپ مبتدی تلقی کرد.

قیمت پیش خرید ساعت از ۵۴۵ دلار شروع می شود. بدنه استیل، ظاهر لوکس ساعت و باتری دو روزه آن، می توانند ساعت اپل را به چالش بکشند. اما در قسمت نرم افزاری اوضاع متفاوت است. اولیو به جای استفاده از پلتفرم رایج Android Wear، اپلیکیشن ساعتش را برای iOS و اندروید توسعه داده و اینگونه ضمن کنترل قابلیت های ساعت از طریق تلفن هوشمند، با تمامی موبایل ها نیز سازگار است، همانند ساعت های مارشن (Martian) که بررسی آن ها در دیجیاتو خواندید.

در ادامه مطلب با دیجیاتو همراه باشید.

این حرکت را می توان تحسین برانگیز و شجاعانه خواند؛ اندروید ور با تمام نواقصش کاری کرده که شرکت ها مجبور شوند همه چیز را خودشان از پایه بسازند. اما اولیو باید خطرهای این کار را نیز به جان بخرد؛ تنها شرکتی که توانسته با این استراتژی موفق شود، Pebble بوده است.

پیاده سازی پلتفرم نرم افزاری این ساعت برای Olio کاری دشوار خواهد بود، چرا که ویژگی بارز ساعت آن ها نه طراحی، بلکه سیستم نوتیفیکیشن ابری آن است. این سیستم از دستیار مخصوص برای اولویت بندی اعلان ها با توجه به استفاده شما بهره می گیرد. مثلاً اگر از حساب کاری خود بیشتر با ایمیل ها درگیر هستید، نوتیفیکیشن های مربوط به ایمیل اولویت پیدا می کنند و دیگر نوتیفیکیشن ها مانند فیس بوک و توییتر در جایگاه مناسب خود قرار می گیرند.

در یک کلام، Olio قصد دارد ساعتی زیبا و ساده بسازد که کارهای کمی را به خوبی انجام می دهد. می توانید نوتیفیکیشن ها را ببینید، با Siri صحبت کنید، زمان را چک کنید (!)، و کارهای ساده ای از این قبیل.

برخی معتقدند ساعت اولیو با تمام سادگی اش می تواند به بهترین ساعت هوشمندی بدل شود. کاربران ساعت Pebble به خوبی می دانند که یک ساعت هوشمند واقعی چطور کار می کند.

ویجیاتو

نظرات ۴

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato