ناسا و روسیه در حال ساخت یک ایستگاه فضایی تازه هستند

ناسا و روسیه در حال ساخت یک ایستگاه فضایی تازه هستند

روسیه طی همکاری تازه ای با ایالات متحده آمریکا در صدد است تا پروژه ساخت ایستگاه فضایی شماره ۲ را پس از آنکه بودجه ایستگاه فعلی در سال ۲۰۲۴ میلادی به اتمام رسید، آغاز نماید.

حتی اگر مقامات دولتی آمریکا هم در مقام رد این خبر بر آیند باید بگوییم که دست کم براساس گزارش Russia Today و خبرگزاری رسمی روسیه (TASS) که اینگونه است.

در ادامه این مطلب با دیجیاتو همراه باشید.

Roscosmos یا همان سازمان فضانوردی روسیه در ماه گذشته تهدید کرده بود که از ماژول های ایستگاه فضایی بین المللی خود به عنوان سکویی برای راه اندازی پایگاه تازه اش بهره خواهد گرفت، اما حالا با انتشار این خبر به نظر می رسد که همکاری تازه ای میان این دو رقیب دیرینه شکل گرفته است.

این بار هر دوی طرف ها بدنبال همکاری دیگر کشورها و همچنین شرکت خصوصی فعال در این صنعت هستند و حتی در نظر دارند که ماموریت های مشترکی را به مریخ داشته باشند.

براساس گزارش خبرگزاری های روسی، این خبر در جریان کنفرانس خبری روز یکشنبه و به دنبال آغاز ماموریت یک ساله فضانوردان روسی در ایستگاه فضایی بین المللی منتشر گشت.

فرمانده کومارف که همزمان با شروع ماموریت یکساله مشترک آمریکا و روسیه در این کنفرانس خبری حضور داشته اعلام نمود: ما توافق نمودیم که Roscosmos و NASA در برنامه تاسیس ایستگاه فضایی آتی با یکدیگر همکاری نمایند.

طبق گفته وی، علاوه بر ساخت یک ایستگاه فضایی جدید قرار است که طرف های یاد شده یک ماموریت مشترک را هم در مریخ آغاز نمایند.

در همان مراسم چارلز بولدن مدیر ناسا گفته است: محدوده همکاری ما مریخ خواهد بود و هم اکنون در حال مذاکره هستیم تا به بهترین روش های استفاده از منابع و بودجه دست یابیم و برای جلوگیری از موازی کاری در حال تعیین محدوده های زمانی و تقسیم وظایف مان هستیم.

 

نظرات ۱۵

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato